If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Lhali Naughty Dog ohledně PS4 verze The Last of Us?

Říkali, že nebude, i když na ni už tehdy dělali.

Když se loni v půlce října fanoušci ptali studia Naughty Dog, jestli se chystá předělávka The Last of Us pro PlayStation 4, odpověděl jim komunitní manažer Eric Monacelli ve fóru na PlayStation Blogu, že nemají plány ji vytvořit, což znělo dost rezolutně, jako že opravdu nebude.

Avšak teď, po oficiálním oznámení Remastered pro PS4, se ti samí Naughty Dog nebojí veřejně říkat, že na konverzi začali pracovat hned po dokončení PS3 verze The Last of Us vloni v červnu.

Očividného rozporu si tento týden všiml Bonusweb, který si položil řečnickou otázku, zda vývojáři úmyslně lžou v zájmu větších prodejů.

Je totiž jasné, že kdyby se o existenci PS4 verze The Last of Us otevřeně vědělo už vloni, mnoho lidí by si na pokročilejší podobu hry rádo počkalo. Nepořizovali by si tehdy její PS3 verzi, kterou si i díky tomuto "lhaní" pořídilo 6 milionu lidí. Nebo by je to dokonce nepřinutilo sáhnout po zlevněné staré konzoli, která byla jedinou cestou, jak si tento postapokalyptický hit, jednu z nejlepších her roku 2013, mohou zahrát.

Přitom stačilo tak málo: buď nebýt přehnaně upřímný v odpovědi na otázku, od kdy se PS4 verze vlastně rodí (ačkoli by to asi stejnak časem vyplavalo na povrch vzhledem k už brzkému vydání asi 20. června 2014). Nebo si nechat otevřená vrátka, jako to dělá Rockstar v reakcích na PC verzi GTA 5, kdy vždy pouze odvětí, že zatím k tomu nic neoznámili, což je oproti postupu Naughty Dog úplně v pořádku.

I proto nyní mnozí po tvůrcích a Sony požadují, ať jim i jako omluvu koukají nabídnout možnost upgradu z PS3 verze na PS4 verzi za menší poplatek, než plnou prodejní cenu, kterou bude Remastered s obsaženými DLC stát. Odpověď? "Zamyslíme se nad tím." Více o TLOU Remastered v kompletním zpravodajství.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Last of Us

PS3

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments