If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Záznam liveblogu z ohlášení PlayStation 4 a nextgen her

Dvě hodiny plné ukázek a pár překvapení.

Vítáme vás u přímého přenosu Eurogameru k očekávanému oznámení PlayStation 4. Středa, 20. února amerického času, resp. čtvrtek 21. února u nás totiž bude významným dnem pro celý herní průmysl, kdy jeden z lídrů na trhu ohlásí svou next-gen konzoli. Podobně jako u úspěšného GTA 5 liveblogu zde budeme průběžně po celý den a celou noc sledovat nejen samotnou konferenci Sony, která odstartuje až o půlnoci našeho času, ale také všechno, co ji bezprostředně předchází - různé spekulace, domněnky, vábení, komentáře atd. Samotný živý stream konference bude o půlnoci vysílán na této adrese

Our live coverage of this event has finished.

Coverage

Dobré odpoledne, vítáme vás u přímého přenosu Eurogameru k očekávanému oznámení PlayStation 4. Středa, 20. února amerického času, resp. čtvrtek 21. února u nás totiž bude významným dnem pro celý herní průmysl, kdy jeden z lídrů na trhu ohlásí svou next-gen konzoli. Podobně jako u úspěšného GTA 5 liveblogu zde budeme průběžně po celý den a celou noc sledovat nejen samotnou konferenci Sony, která odstartuje až o půlnoci našeho času, ale také všechno, co ji bezprostředně předchází - různé spekulace, domněnky, vábení, komentáře atd. Tak se pohodlně usaďte, protože právě začínáme.

Jan Doskocil

Na úvod pár slov k způsobu pokrytí: liveblog budou nonstop odťed až do čtvrtečního dopoledne psát Honza Doskočil s Alešem Harazimem a přímo v New Yorku na konferenci PlayStation máme našeho zvláštního zpravodaje, který se podělí o atmosféru na místě a vyzpovídá některé protagonisty. K jeho informacím, co všechno by se mělo na akci objevit, se dostaneme za chvilku...

Jan Doskocil

Jak už možná víte z Twitteru, Sony nás ráno informovala, že si vybrala český Eurogamer jako jedno ze tří domácích médií pro živé streamování videa z konference. Stream najdete zde: www.eurogamer.cz/articles/playstation-4-livestream-2013-02-20 - zatím tam samozřejmě ještě nic není, až od půlnoci na čtvrtek.

Jan Doskocil

To logo níže je prý podvrh pocházející z Redditu. Legraci si z nás všichni dělají! Každopádně, jak budete reagovat, pokud Sony dneska večer žádné PlayStaton 4 neoznámí a místo toho nám bude dvě hodiny vykládat, jak je senzační PlayStation Vita a kolik jí už prodali? :)

Ales Harazim

Jsme zpět. Šlo o ticho před bouří? Ne, jen na světě holt někdy existují i důležitější věci než PS4, například abyste v noci nezmrzli kvůli rozbitému kotli ;) Teď už ale nic nebrání v nasypání sem desítek aktualizací po každou hodinu až do půlnoční konference.

Jan Doskocil

Začít můžeme třeba s Battlefield 4. Je velmi pravděpodobné, že o něm v souvislosti s PS4 něco uslyšíme, protože EA ho dnes předvedli šéfovi největšího amerického řetězce obchodů GameStop. Jak to po skončení interní prezentace komentoval? "Viděl jsem Battlefield 4 a nemohu říct nic jiného než WOW!" EA jeho příspěvek ihned retweetnuli, takže nešlo o žádný fór ani únik. A navíc sami na Originu lákají na slevy Battlefield 3, což zdůvodnili slovy "BF4 se blíží!"

Jan Doskocil

Podle posledních spekulací má PlayStation 4 dorazit na trh v listopadu letošního roku ve dvou různých modelech, které prý budou stát 429 dolarů a 529 dolarů (v přepočtu 8600 a 10500 Kč, ačkoli jak známo, české ceny bývají o něco vyšší). Tato cenová hladina víceméně odpovídá pondělním spekulacím.

Jan Doskocil

Méně potěšující je jiná spekulace, podle které má PS4 vyžadovat pro využívání většiny online funkcí placení měsíčního předplatného po vzoru Xbox Live. Tato nová služba pro PS4 se má údajně jmenovat PlayStation World a nahradit stávající PS Plus. Asi však půjde o něco jiného než PlayStation Cloud (asi pro streamování her přes internet), pro což si někdo z Gaikai tento týden registroval domény jako playstation-cloud.com

Jan Doskocil

Pamatujete si na možnost spárování vašeho mobilu s konzolí v nedávné aplikaci YouTube? Něco podobného by měla umět i PS4, kterou prý půjde celou ovládat z chytrého telefonu nebo z tabletu. Jejich prostřednictvím prý půjde z gauče přes PS4 klábosit s přáteli nebo nakupovat hry, které se vám pak stáhnou do konzole. Nicméně nechápeme, proč by měl člověk chatovat takto složitě přes PS4, když to může dělat přímo z mobilu??

Jan Doskocil

Tak jako má nový Xbox přijít rovnou se zabudovaným Kinectem 2.0, i PS4 prý bude mít v základním balení kamerku PlayStation Eye. K čemu bude dobrá hardcore hráčům, ptáte se? Pro šmírování kamarádů! Ano, tato vychytávka se jeví docela zajímavě - údajně budete moci díky kamerce na dálku sledovat, jak vaši přátelé hrají doma hry, které vy ani nemusíte vlastnit (tzn. živé streamování her od jednoho majitele PS4 k druhému). A ruku na srdce, kdo by se nechtěl pochlubit před známými, jak hraje zbrusu novou pecku? Ze strany Sony chytrý nápad, jak virálně šířit osvětu o hrách a motivovat přátele majitelů her, aby si je také běželi koupit.

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Obrázek níže je pouze výtvorem nedočkavých fanoušků zdatných ve Photoshopu, jak nějak by asi mohla PS4 vypadat.

Jan Doskocil

Na konferenci by se mohlo ukázat něco od studia Sony Santa Monica, tvůrců God of War. Aspoň to tak vypadá podle jejich vábení: "Slyšeli jsme, že na pódiu mají otevřít Pandořinu skříňku, což by bylo fantastické". Že by God of War 4? Za nás tipujeme spíš nějakou novou značku, bylo by to moc blízko odbočce Ascension, která ještě nevyšla.

Jan Doskocil

Co očekává od půlnoční konference dobře informovaný reportér Eurogameru, který je už v tuto chvíli v New Yorku? Podle něj bychom měli poprvé spatřit hardware konzole, dozvědět se celkovou strategii PS4, poslechnout si vystoupení šéfů Sony i různých third-party vydavatelů... A samozřejmě také nějaký software - konkrétně bychom SNAD měli vidět v nějaké formě nové projekty od Evolution (pokračování Motorstorm), Media Molecule (LittleBigPlanet 3) a Polyphony (Gran Turismo 6). Každopádně brzděte nadšení, protože dle reportéra Eurogameru na místě nejspíš půjde jen o drobky a pouštění informací má být hodně kontrolované a limitované, aby se ta hlavní nálož schovala až na E3.

Jan Doskocil

Možná nevíte, že půlnoční konferencí celá mánie neskončí, nýbrž pro reportéry na místě práce teprve začne. Během čtvrtka by i zástupce Eurogameru měl mít možnost vyzpovídat šéfy Sony v rozhovoru ohledně životního cyklu PS4, podpory bazarovek, zpětné kompatibility nebo třeba updatu firmware. Máte-li nějaké otázky, které bychom se za vás měli zeptat, napište je do komentářů a zkusíme to...

Jan Doskocil

Abyste nebyli z obsahu konference zklamáni tím, že jste momentálně nažhaveni na nejvyšší stupeň očekávání, není od věci ohlédnout se, jak na E3 2005 svého času probíhalo premiérové oznámení PS3: Trailery tehdy reprezentovaly pouze technické schopnosti konzole nebo šlo rovnou o renderované filmečky - žádné skutečné záběry z hraní na PS3 jsme tehdy ještě neviděli. Ani jsme se nedozvěděli cenu konzole, vše se točilo hlavně okolo HW specifikací a funkcí. Tenkrát ale PS3 zbývalo do uvedení na trh 1,5 roku (kvůli odkladu z jara na podzim 2006), zatímco nyní je to pouze 9 měsíců, pokud platí ten listopad 2013. To dává jistou šanci, že bychom výjimečně mohli vidět i nějaký opravdový gameplay, minimálně od interních studií Sony, která na startovních PS4 hrách jistě usilovně pracují po několik let (např. Gran Turismo 6), nebo by mohlo dojít i na to spekulované Killzone 4, které bývá vlajkovou lodí nových konzolí Sony.

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

V předvečer oznámení Battlefield 4 se analytik Pachter domnívá, že právě tato hra bude dominovat příští generaci konzolí. Call of Duty je i podle něj už za zenitem, ačkoli pořád má velmi silnou komunitu. Připomeňme, že EA už oficiálně potvrdili nextgen verze FIFA a Battlefield coby startovní hry pro nové konzole na letošní podzim. Oproti tomu letošní ročník hokeje NHL se ještě na nextgen nepodívá.

Jan Doskocil

Takto si design PlayStation 4 vysnili fanoušci na internetu dlouho před oznámením... některé koncepty jsou vyloženě sci-fi, za jiné bychom se ani tak nezlobili, aspoň by v obýváku nebyla nuda! Jisté je jedno: od zítřka už budou všechny pasé, protože Sony brzy ukáže skutečný vzhled konzole.

Jan Doskocil

Také se mluví o tom, že bychom se mohli konečně dozvědět, že dlouho očekávaný The Last Guardian bude nakonec na novou konzoli. Na PS4 by mohl být podle všeho také na E3 prezentovaný Star Wars 1313 od LucasArts nebo nový Batman, který je už ostatně oficiálně potvrzen. Moc se ale nepočítá, že jakákoli z těchto her by se objevila přímo na konferenci Sony. Možná je ale ohlásí až v dalších dnech.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Paparazi dnes ulovili Davida Cage na večeři v New Yorku, takže na ten příští projekt od Quantic Dream pro PS4 pojmenovaný Singularity (viz nedávná registrace domény) by také mohlo dojít...

Jan Doskocil

Dokonalý konec dnešní tiskové konference podle mě? Přijde šéf Sony, po vzoru Steva Jobse řekně „One more thing“ a uvidíme trailer na Agent od Rockstar. Oujé!

Ales Harazim

Kteří vývojáři jsou v současnosti v New Yorku, takže by mohli na Sony konferenci něco oznámit? Není jich málo. Jak už jsme tu dříve psali, v největším městě USA jsou lidé ze Sony Santa Monica. V NYC je také Jonathan Morin, hlavní tvůrce Watch Dogs nebo Guillaume de Fondaumiere, šéf Quantic Dream - tvůrců Heavy Rain. Přítomen by měl být také Gustav Halling, hlavní designér Battlefieldu.

Ales Harazim

Jinak víte, že Eurogamer už má speciální sekci věnovanou PS4? (normálně přístupnou z levého menu na hlavní stránce). Najdete tam všechny starší spekulace (třeba o zpětné nekompatiblitě nebo ovladači) nebo chystané hry na PS4...

Jan Doskocil

Zajímavé je, že zatím ani nikdo neví, jak dlouhá konference vlastně bude. Sony asi nechce moc slibovat, když je známá tím, že jejich konference obvykle nezačínají přesně na čas. Tak kolik asi budou mít zpoždění tentokrát?

Ales Harazim

Jan Doskocil

Takovouto fešnou visačku - pouze s logem PlayStation, místem konání a termínem - dostávají všichni akreditovaní novináři v New Yorku.

Jan Doskocil

Dost zábavný sestřih nepovedených momentů z prvního představování PlayStation 3 je... vlastně dost zábavný! Ale doufáme, že tentokrát to dopadne trošku lépe.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jako výraz vděčnosti za loajalitu rozeslala Sony dnes uživatelům PlayStation Network poukázku (voucher) na 10 dolarů. Není jasné, podle jakého klíče to rozesílá a zda všem, zatím to hlásí jen uživatelé PSN v USA, jiní dostali kupon na 5 dolarů už minulý týden. Slouží toto podlézání uživatelům PSN jako takový předvoj k spekulovanému oznámení zpoplatnění online funkcí u PS4, kdy se Sony snaží být s komunitou zadobře?

Jan Doskocil

Nebo se Sony snaží hráče uplatit, jelikož žádné PS4 neoznámí... Muhahaha.

Ales Harazim

Zatímco se nudíte, můžete si přečíst náš skvostný článek 5 her na PlayStation 3, kterým už dochází čas.

Ales Harazim

Jan Doskocil

"Snažím se mít realistická očekávání. Taková, abych zítra za žádnou cestu nebyl nasraný. [...] Především ale věřím, nebo spíše doufám, že se Sony konečně podaří trefit do černého s marketingem a dokáže své produkty prodat. Musí prezentaci pojmout diametrálně odlišněji, než je zvyklá," shrnul bývalý šéfredaktor Score a manažer obchodů Gamescape Jan Modrák svá očekávání od oznámení PS4.

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Reportér Eurogameru, který po šestihodinovém letu přistál v New Yorku až krátce před konferencí, podnikl zajímavý výpočet: startovní cena PS3 - tj. 599 dolarů - teď s přičtením inflace činí 680 dolarů. I to dokládá obtížnou pozici Sony, která musí u PS4 přijít s mnohem nižší cenou, aby byla v současné tabletové a mobilní době konkurenceschopná.

Jan Doskocil

Takový shrnutý přehled budoucí konference. Určitě (bacha, animovaný gif, 15 MB).

Ales Harazim

A ještě jedno funvideo. Ale to už zase stačí, než vám to shodí prohlížeče... :)

Ales Harazim

Jeff Gerstmann z Giant Bomb říká, že narazil už na pár lidí ze Sony a všichni se tváří sebevědomě a naznačují, že toho dneska uvidíme hodně.

Ales Harazim

Šéfredaktoři Kotaku a Giant Bomb v diskuzi na GameTrailers mají v jedné věci dost pravdu. Sony dnes rozhodně nemůže oznámit cenu PlayStation 4, protože Microsoft by mohl velice snadno zareagovat – tedy dát cenu o maličko nižší a mít konkurenční výhodu.

Ales Harazim

Geoff Keighley z GameTrailers říká, že spousta lidí ze Sony se na tuto konferenci připravuje už minimálně rok.

Ales Harazim

Sucker Punch je také přítomný na PlayStation Meeting. Na pódiu se má objevit sám Nate Fox, tvůrce Infamous a Sly Cooper.

Ales Harazim

Zajímavá informace, do New Yorku přiletěl také Major Nelson, šéf Xbox Live. Že by šel šmírovat?

Ales Harazim

Celá konference má být nakonec dlouhá okolo 90 minut, říká náš reportér přímo na místě.

Ales Harazim

Jinak připomínáme, že live stream konference můžete sledovat na této adrese.

Ales Harazim

Na místě už oznamují, že za 10 minut to začne. Tak že by Sony konečně začala na čas?! ŠOKUJÍCÍ!

Ales Harazim

Všichni už se mají posadit, začíná se za pět minut. Uaaaaa!

Ales Harazim

Živý stream Ustream.tv v tuto chvíli sleduje přes 300 tisíc lidí současně.

Jan Doskocil

Úvodní montáž. Na obrazovce se objevil nápis PS... A pak tma. Zamrazilo mě. Povedlo se. Geekuju.

Ales Harazim

Na pódiu je Andrew House. Ne, nemáme čas hledat, co je to za pána. Ale vypadá důležitě. Má kvádro.

Ales Harazim

Právě povídá o tom, co všechno jsou priority Sony. U diváků se začíná dostavovat mikrospánek.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Prý chtějí odemknout potenciál PlayStation Vita. Pamatujete, jak jsem si dělal legraci, že budou mluvit o Vita? Mám bod. Nebo tak něco.

Ales Harazim

"Ukážeme vám budoucnost hraní."

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

A je to tu, právě Sony oficiálně oznámilo PlayStation 4.

Ales Harazim

"V příštích pár hodinách vám ukážeme, co PS4 dokáže." HODINÁCH?!

Ales Harazim

Jan Doskocil

Mark Cerny je hlavním architektem PS4. Doufáme, že jeho prarodiče bývali Černí a jsou to čeští imigranti. Ať máme nějaký ten zářez. Právě mluví.

Ales Harazim

Připomínáme - živý stream je na EG zde, pokud se vám Ustream.tv zadrhává, sledujte ten na Gametrailers.

Jan Doskocil

Všichni mluví v květnatých filozofických a pečlivě nacvičených větách. A do toho jede Power Point. Zív.

Ales Harazim

"PS4 bude platforma od tvůrců her pro tvůrce her." Prostě, bude se na ní vyvíjet lépe než na PS3.

Ales Harazim

Mark Cerny popisuje vnitřnosti PS4 - je postavený na PC, má 8 GB paměti (mluvilo se dříve o 4 GB). V podstatě všechno, co jsme už věděli dříve.

Ales Harazim

DualShock 4 je... Žádné překvapení, uniklé obrázky byly pravé. Ale vypadá pěkně.

Ales Harazim

Má i tlačítko SHARE, o kterém se mluvilo a na uniklých obrázcích nebylo vidět.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

PS4 má oficiálně opravdu osm jader v procesoru.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Teď ukazují, jaké všechny schopnosti bude mít grafická karta a že bude zastávat i fyziku, takže nezatěžuje procesor.

Ales Harazim

Marek Černý (který jak se ukazuje je skutečně Čech, takže PS4 je prostě česká konzole, ha!) právě ukazuje Knack - menší hru na PS4 přímo od něj.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Stahovatelné hry na PS4? Půjdou hrát, i když ještě nebudou stažené. Prostě se vám stáhne začátek, který můžete hrát, zatímco se vám na pozadí stahuje zbytek. Whoow.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Přes tlačítko SHARE můžete sdílet ostatním videonahrávky vašeho gameplaye.

Ales Harazim

Své hraní můžete jednoduše i livestreamovat.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Samozřejmě, celý interface bude značně propojený se sociálními sítěmi a nebude chybět ani lajkování!

Ales Harazim

Přichází David Perry, šéf Gaikai. Budeme cloudovat.

Ales Harazim

Gaikai buduje "nejrychlejší herní síť na světě".

Ales Harazim

Všechny PS4 hry půjdou ihned vyzkoušet například v obchodě. Zdarma si můžete hry vyzkoušet tím, že budou streamované.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Přes SHARE tlačítko na DualShocku 4 můžete sdílet svou hru s ostatními kamarády a to vše půjde přes Gaikai.

Ales Harazim

Přátelé vám mohou dokonce vaše hraní komentovat, radit vám. Prostě vás při hraní otravovat, férový.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Teď mluví o Remote Play. Tato možnost je přímo zabudována do PS4 a PS Vita bude s touto konzolí dokonale spolupracovat. Jinými slovy, některé PS4 hry půjdou hrát na PS Vita!

Ales Harazim

Pořád nám ale ukazují ten škaredý Knack.

Ales Harazim

Podpora PS4 hraní na PS Vita ale očividně nebude u VŠECH her, pouze u vybraných.

Ales Harazim

A je to tady - šéf Gaikai naznačuje, že PS1, PS2 a PS3 hry půjdou hrát na všech možných zařízeních díky Gaikai. Takže nejenže na PS4, ale možná i na mobilech a tabletech.

Ales Harazim

Všechno je to ale otázka budoucnosti. Takže tenhle rok to nejspíš ještě nebude.

Ales Harazim

PlayStation Cloud služby budou spouštět postupně, takže nám prý nemohou dnes ještě říct všechny možnosti.

Ales Harazim

Vývojáři mluví. Mezi nimi Tim Schafer bez vousů. Právě jsme viděli nejvíc šokující věc celého večera.

Ales Harazim

Jinak když se ještě vrátíme k vystoupení Gaikai, v podstatě nám potvrdili, že na PlayStation 4 nepůjdou nativně PS3 hry. Dalo se to čekat. Pořád je tu ale Gaikai streamování.

Ales Harazim

Přichází Michael Denny z Worldwide Studios. "PS4 je o skvělých hrách." Tak že by konečně gamesky?

Ales Harazim

Přichází zástupce Guerilla Games. Takže Killzone 4? Nebo nová hra?

Ales Harazim

Killzone Shadow Fall. A vidíme přímo hraní. Grafika vypadá fenomenálně.

Ales Harazim

Vidíme obrovské, detailní město se spoustou detailů. Tenhle gameplay si asi zítra ještě párkrát přehraju.

Ales Harazim

Pokud to chápu dobře, má jít o prequel Killzone. Hellgasti právě přišli navštívit Zemi. A nebude to příjemná návštěva.

Ales Harazim

A už se střílí a všude stříká krev. Stříkající krev, ta je u ukázky nových PS4 her třeba, to dá rozum.

Ales Harazim

Fyzika v té gameplayi vypadá skvěle. Všude něco vlaje ve větru.

Ales Harazim

Dobré znamení je, že předvádějící s gamepadem míří stejně špatně jako já.

Ales Harazim

Prolétáváme městem, všude všechno vybuchuje... Prostě takový hezčí, futuristický Call of Duty.

Ales Harazim

A další ukázka. Spousta BMW vozidel. Copak to asi bude.

Ales Harazim

Nová hra od Evolution Studios se jmenuje Drive Club. "Jde o jednoduchý koncept. Jezdit v nejlepších autech po nejlepších místech na světě." Týmové závodění a čekali, až jim technologie dovolí udělat to, co chtějí.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Hra bude spolupracovat s mobily a tablety, abyste jako člen závodního klubu mohli organizovat závody.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Vozidla budou mít ty nejmenší detaily. A když říkáme nejmenší, říkají, že uvidíte i záhyby na malbě.

Ales Harazim

Tvůrce hry o ní mluví s takovým zanícením a láskou, až to vypadá směšně, protože Drive Club... Zase tak úžasně nevypadá.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Nate Fox ze Sucker Punch nám právě říká, že ve Velké Británii je spousta kamer a v USA vám sledují telefony.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Exkluzivní hra pro PS4 a pouštějí ukázku. Bezpečnostní kamery, všude samé kontroly. Pořád nemáme tušení, o co jde.

Ales Harazim

Ale jedno je jisté - hra se bude odehrávat v budoucnosti.

Ales Harazim

Vojáky tam likviduje chlápek se speciálními schopnostmi... Které připomínají schopnosti známého hrdiny z Infamous. Hmmm.

Ales Harazim

inFamous: Second Son. Takový bude název oznámené hry.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Teď přijde na řadu pár slov o indie vývojářích a jejich hrách.

Ales Harazim

Jonathan Blow, autor Braid, očividně vytváří novou hru na PlayStation 4. Panečku, překvapení!

Ales Harazim

O Witness se už ví dlouho, ale že by byla i na PS4, to nejspíš nikoho nenapadlo.

Ales Harazim

Witness nevyjde na žádné jiné konzoli než PlayStation 4. Sony se plácla přes kapsu, počítáme.

Ales Harazim

Vidíme záběry z Witness a ukázky puzzlů, do čehož hraje krásná hudba. Ostatně, Braid stál hodně také na hudbě.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Teď už prý nebudou prezentace her, ale podíváme se do budoucnosti. Uvidíme, co bude možné s PS4 a kreativitou. Přichází David Cage z Quantic Dreams!

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

David Cage mluví o tom, že u her chtějí vyvolat v lidech emoce. Má pravdu, ten pán.

Ales Harazim

Jan Doskocil

"S PS4 budeme mít možnost vidět i ty nejmenší emocionální nuance na tvářích postav." Hlavní postava v Heavy Rain měla 15 tisíc polygonů. Na PS4 budou očividně postavy vypadat jako v hollywoodských CGI filmech.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jediným limitem je teď prý představivost. Nejvíc klišé věta dnešního večera. Jsme dojati.

Ales Harazim

Zástupce Media Molecule, tvůrců LittleBigPlanet. Asi neukážou novou hru, ale naznačí nám, jaké kreativní možnosti budou mít.

Ales Harazim

A máme tu Move. Media Molecule se zamilovali do Move a hodlají pracovat s Move.

Ales Harazim

Pomocí ovladače Move vytvářejí zajímavé 3D objekty - psychedelické sochy.

Ales Harazim

Takže s Move se z vás může stát sochař na LSD. Oujé!

Ales Harazim

Teď dva pánové pomocí Move ovládají dvě postavičky stejně jako loutky. Známe lidi - jestli něco takového umožní, bude vznikat spousta, ale opravdu spousta bizarního 3D porna.

Ales Harazim

A přes SHARE všechno to 3D porno dáte rovnou na Facebook, samozřejmě!

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Ukazují loga všech studií, která budou podporovat PS4. Jsou tam... No, všechny.

Ales Harazim

Zástupce Capcomu se nám snaží něco říct, ale nikdo mu naštěstí nerozumí. Tak jakmile se něco dozvíme, hned vám to dáme vědět!

Ales Harazim

Zatím jenom víme, že PS4 v jejich enginu umožní netušené věci.

Ales Harazim

Vidíme ukázku z nějaké fantasy hry s pracovním názvem Deep Down. Celé to vypadá jako povedená CGI animace, takže jestli jsou to záběry přímo ze hry... Respekt!

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Panta Rhei je tedy engine, Deep Down je úžasně vypadající fantasy hra. Pro upřesnění.

Ales Harazim

Na pódium přichází zástupce Square Enix a bude se mluvit o Final Fantasy.

Ales Harazim

Uvidíme, co na PS4 dokáže nový engine Square Enix.

Ales Harazim

Jde o známé technologické video, které už každý viděl. Fail.

Ales Harazim

Agnis Philisophy se jmenovalo.

Ales Harazim

Jenom je o něco prodloužené než to, které jsme viděli na E3. Nic to ovšem nemění na tom, že pokud jde o záběry z enginu, vypadají jako ty nejlepší CGI animace ve Final Fantasy sérii.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Zástupce Square Enix říká, že takto skutečně budou vypadat jejich budoucí hry na PS4. Dobře, uvidíme, těšíme se.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Bude mluvit Shinji Hashimoto, ředitel série Final Fantasy.

Ales Harazim

A PS4 vyjde další Final Fantasy hra. Dozvěděli jsme se to v dlouhé, krkolomné řeči. Tedy, snad říkal ten pán tohle. Klidně mohl říkat, že se mu chce hodně moc na WC, jak mu nebylo rozumět.

Ales Harazim

Vítáme na pódiu Ubisoft. Začíná se mluvit o Watch Dogs, takže je to jasné. Jde o next-gen hru.

Ales Harazim

"Hra půjde hrát kdekoli, kdykoli a na různých zařízeních."

Ales Harazim

"Všechno je propojeno, všechno bude propojeno." No, dobře, ale nic moc nám to neříká.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Ale ukáží nám nějakou novou Watch Dogs ukázku!

Ales Harazim

Opět se hlavní hrdina ocitá na ulici, kde je spousta dalších, velice detailně propracovaných a animovaných postav, které si klábosí, povídají mezi sebou a žijí si svými životy. Jó, na tohle je třeba pořádný HW.

Ales Harazim

Hrdina jde právě zachraňovat Sandy předtím, než bude spáchán zločin. Takže budete hrát v podstatě takového supermana, co umí číst skoro myšlenky, jenom pomocí supertechnologií.

Ales Harazim

Už to není takové "whoooow" jako na E3, ale pořád vypadají Watch Dogs jako nejoriginálnější dosud oznámená nová hra.

Ales Harazim

A sakra. Překvapení dne. Přichází zástupce Blizzardu.

Ales Harazim

"Blizzard a Sony uzavřeli strategické partnerství... Pomocí kterého ovládneme svět."

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

"Dlouho jsme přemýšleli, které naše hry by šly převést na konzole."

Ales Harazim

Na PlayStation 4 přichází... Hraje hudba z Diabla.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Diablo 3 bude nejen na PlayStation 4, ale také na PlayStation 3.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Diablo 3 bude na PS konzolích i s kooperací pro 4 hráče.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

A ta kooperace půjde hrát i ve splitscreenu.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Přichází šéf Activision Publishing. Call of Duty?

Ales Harazim

V příštích měsících se dozvíme, co všechno bude Activision vydávat na PS4.

Ales Harazim

Jan Doskocil

"Bungie přichází na PlayStation." Samozřejmě se svým Destiny.

Ales Harazim

Uvidíme první záběry přímo ze hry.

Ales Harazim

Animace postav, z toho co bylo zatím vidět, tedy v Destiny vypadají dost hrozně. Zejména v porovnání s jinými ukázkami, co jsme měli možnost vidět.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Přicházejí další lidé z Bungie, aby nám povídali o Destiny. Snad nebudou opakovat informace, které už všichni známe z preview.

Ales Harazim

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Jan Doskocil

"Destiny vyjde jak na PS4, tak i na PS3. Pro PlayStation bude i exkluzivní obsah."

Ales Harazim

Už se s námi Sony loučí. Takže žádné EA? Žádný Battlefield 4?

Ales Harazim

Na konci se objevila obrazovka "COMING IN HOLIDAY 2013". Což znamená skutečně před koncem roku.

Ales Harazim

Mimochodem, celkem zásadní věc. PlayStation 4 nám stále vůbec NEUKÁZALI. Když nepočítáme DualShock 4.

Ales Harazim

Jan Doskocil

A to je, zdá se, skutečně všechno. Takže skutečná podoba krabice zůstane prozatím tajemstvím.

Ales Harazim

Jan Doskocil

PlayStation Meeting toho nakonec z her ukázal mnohem více, než jsme čekali, i pár překvapení a nových značek. Ráno vše uceleně shrneme v přehledném článku. Děkujeme vám za pozornost a zase někdy u liveblogu nashledanou.

Jan Doskocil

Tak už něco vidíme. Artworky z enginu s kódovým označením Panta Rhei.

Ales Harazim

Pár minut po skončení konference s oznámením PlayStation 4 z ní níže nabízíme lokálně k shlédnutí několik zásadních videí - z Watch Dogs, Destiny, Killzone Shadow Fall a The Witness. Pro jejich přehrání ve velkém okně si je otevřete z hlavní stránky EG. Dobrou noc!

Jan Doskocil

Jen pro pořádek do již skončeného liveblogu doplňujeme, že všechny ostatní trailery z konference můžete vidět zde - Deep Down, Unreal Engine 4, DriveClub, Knack, inFamous Second Sun...

Jan Doskocil

Comments

Tagged With

More Blogs

Latest Articles