If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Logo GTA V vychází ze skutečné bankovky

Nějaká souvislost nebo jen líný grafik?

Nic nevypovídá o síle značky více než to, že pouhé zveřejnění loga Grand Theft Auto zařídilo předběhnutí Battlefieldu 3 v populárních předmětech příspěvků na Twitter a růst hodnoty akcií Take 2 na burze. Jediný, kdo z toho asi nemá radost, jsou EA, jejichž BF3 tím byl trochu zastíněn. V uplynulých 24 hodinách totiž snad nikdo nedělal nic jiného, než že logo zkoumal z každého úhlu a spekuloval o možných vlastnostech hry.

Že výplň římské číslovky v logu GTA V vypadá jako ochranné prvky papírových bankovek, to si všimlo hodně lidí už včera. Na základě toho se šířily teorie, že hra by se mohla točit hlavně okolo peněz, což by i sedělo honosným rezidencím celebrit v kontrastu s nejchudšími slumy ve spekulovaném Los Angeles.

Nyní si někdo z fanoušků (bohužel nedohledatelný) dal tu práci, že prošel všechny americké bankovky zpětně do historie, aby tam našel jednu, která stylu loga GTA naprosto odpovídá. Je to pětidolarová bankovka z roku 1899, mimochodem jediná, na které je jako hlavní motiv vyobrazen domorodý indián.

Znamená to hned, že se GTA V bude odehrávat v podobné době jako Red Dead Redemption nebo že v něm budou běhat indiáni, jak se někde píše? :) Ne, to jsou trochu divoké dedukce, přesto by bylo zajímavé vědět, jestli se za podobností loga s touto bankovkou skrývá něco víc než pouhá inspirace líného grafika Rockstaru. Jasné je teď pouze to, že logo hry v sobě určitě nenese finanční styl jen tak pro srandu králíkům...

Chtělo by to ten trailer. Podle odpočítávání na stránce Rockstaru se ho dočkáme už za 7 dnů a 2 hodiny.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments