If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

LOTR Online bude bez měsíčních poplatků

Turbine si tak slibují vyšší zisky.

Warner Bros. oznámili, že Lord of the Rings: Online bude na podzim znovu uveden na trh coby MMO hra bez měsíčních poplatků. Beta testování LOTRO zdarma začne 16. června. V tiskové zprávě se o této změně mluví jako o zásadním updatu, ale nepadlo ani slovo o nějakém novém obsahu.

Od podzimu půjde hrát LOTRO buď zdarma, nebo jako VIP účet s měsíčními poplatky a neomezeným přístupem k prémiovému obsahu. Hráči hrající LOTRO zdarma budou moci dosáhnout 50. úrovně – to je maximální úroveň původní hry. V herním obchodě si pak budou hráči moci koupit tzv. „luxusní předměty“, datadisky, prémiový obsah, další sloty pro postavy, lahvičky a zpřístupnit si další možnosti úpravy postav.

VIP účet vám zajistí neomezený přístup k veškerému prémiovému obsahu, prioritní přístup na server, pět slotů pro postavy, slot pro sdílenou banku a měsíční příděl bodů, které budete moci utratit v LOTRO obchodě za „nízkou cenu.“ Ceny zatím nebyly oznámeny.

Celý tento tah je jistě silně inspirován MMO hrou Dungeons & Dragons Online, kterou provozují také Turbine. Nejprve se jednalo o standardní MMO hru s pravidelnými měsíčními poplatky. Jakmile se ale D&DO otevřelo široké veřejnosti, začalo pro Turbine generovat zisky o 500% vyšší, než když bylo s měsíčními poplatky.

Motivace pro LOTRO je tedy jasná a potenciál pro větší zisky je mnohem vyšší, než u D&DO. Je nyní jen otázkou času, kdy bude zdarma i World of WarCraft, nebo se něčeho takového nikdy nedočkáme? Blizzard již zakusil úspěch mikrotransakcí skrze svůj obchod, kde vydělal neuvěřitelné miliony za prodej létajícího koně. Možná, že za pár let budou pravidelné měsíční poplatky minulostí a veškeré tržby půjdou vydavatelům jen z mikrotransakcí.

Comments