If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia II - porovnání verzí

Je graficky lepší na PC, PS3 nebo X360?

Uvolněná demoverze pro všechny tři platformy, na které druhá Mafia ke konci srpna vyjde, se stala dobrým nástrojem pro grafické porovnání všech tří verzí hry. Proto jsem si demo stáhl jak na PC, tak i na PS3 a Xbox 360, kteréžto jsem pak na jedné HD televizi (a monitoru) najednou spustil.

Jako zcela očekávaná se ukázala jasně nejlepší grafika na počítači, jež je od konzolovek v tomto případě vzdálena opravdu o celé světelné roky. A to k tomu nemusí mít ani vyšší rozlišení, než konzolové porty, protože i při stejném počtu bodů na obrazovce je rozdíl doslova propastný.

PC verze je tak očekávaně velice jemná, má skvělé detaily a solidní nasvícení s dobře posazeným kontrastem a gammou. Z mého pohledu bych jí vytknul jen máloco. Jak je ale veliký rozdíl obecně mezi konzolemi a PC verzí, tak je PS3 i xbox varianta již prakticky totožná a na první pohled nepoznáte, jaký obrázek patří k jaké konzoli.

Oproti PC je konzolová grafika samozřejmě hodně hrubá, ba v některých případech až kostičková, což je znát hlavně na v počítačové verzi velice detailních plakátech, štítech, reklamách a nápisech na zdech domů. To je ovšem také daň za větší úhlopříčku televize, kde jsou jednotlivé body oproti monitoru víc patrné. Je ale zajímavé, že oproti PC mají obě konzolovky standardně nastavený trochu vyšší jas, což lze ale přenastavit v menu hry.

Hrubost a jednodušší textury jsou ovšem hlavními viníky neblahého faktu, že xboxová i PS3 verze není moc konkurenceschopná ani na domácím konzolovém písečku. Opět můžu porovnat třeba s posledním Red Dead Redemption, kde je taktéž volný a rozsáhlý svět, byť oproti Empire Bay jasně o dost méně živý. Každopádně mezi těmito hrami je po grafické stránce čitelný rozdíl, a to už jen např. v použité barevné paletě. Však Mafia II dle mého názoru na konzolích asi nebude patřit k absolutní grafické špičce, jako spíše k tomu obvyklému nadprůměru, zatímco na PC bych jí postavil hodně vysoko.

Má slova ovšem berte s rezervou, protože jsou podložena dojmy z pěkné PC verze. Pokud vás počítačová varianta nezajímá a nemáte možnost porovnání, s grafikou konzolových verzí budete jistě více spokojeni, protože co se provozu a pouličního ruchu týká, je na tom skoro stejně dobře jako PC verze.

Článek pokračuje na druhé straně.

Tagged With

Comments