If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 3 má být znovu vydána též, ale proč vlastně re-edice?

Tchaj-wan odryl i platformy.

Začíná se to trochu zamotávat. Tou předělávkou Mafia 2, o níž jsme psali včera, to totiž neskončí.

Tentokrát nikoli z Koreje, ale o kousek vedle z Tchaj-wanu pochází další únik na toto téma.

Tamní ratingová organizace proklepla jak Mafia II Definitive Edition, tak dokonce i Mafia III Definitive Edition.

U obou se ve výpisu z databáze uvádí cílové platformy PC, PS4 a X1 (se zjevně jen nástřelem termínu 31.12.2020).

Zatímco u Mafia 2 z 2010 bychom remasteru velmi rozuměli a brali ho všemi deseti (po dřívějších únicích je prakticky jistý), proč něco takového potká i teprve tři a půl roku starou Mafia 3, která už pro současné platformy existuje?

Není to vlastně zbytečné, a je vůbec co vylepšovat, když updaty využívající vyšší výkon Xbox One X a PlayStation 4 Pro se už objevily dříve (2017) coby zdarma šířený update...?

Kolegové ve světě se bez váhání přiklánějí k názoru, že musí jít i o remasterovanou verzi Mafia 3, ale není vyloučeno, že prostě jen Take 2 vezmou ty aktualizace pro PS4Pro/X1X a přihodí datadisky (plus možná nějaké optimalizace pro lepší chod hry než v době premiéry).

Jenže pak by bylo docela zavádějící mít u pouhé kompilace starého obsahu stejný podtitul Definitive Edition jako u Mafia 2, u níž by šlo o opravdový (nový) remaster. Varianta, že by to u Mafia 3 byl remake určený jen pro nabušená PC z 2020 či až pro příští generaci konzolí (PS5/XSE), byla smetena ze stolu tímto záznamem o platformách z Tchaj-wanu (na ně zamíří až ta Mafia 4).

Comments