If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 3 nedostal britský obchod déle dopředu

+ hodina z hraní.

Jako oko v hlavě střeží 2K svůj největší klenot letošního podzimu. Po rozhodnutí neposkytnout review-verze s týdenním náskokem, což zarmoutilo mnohá média, zažijí komplikace i některé zahraniční obchody.

Britský shop Simply Games odpověděl jednomu zákazníkovi, že 2K jim (na rozdíl od jiných) velkoobchodně neposílají hry s několikadenním předstihem. Dostanou tak Mafia 3 na sklad až někdy během dneška, tedy pouhý den před oficiálním vydáním v pátek 7. října.

Co to znamená? Protože doprava i zabalení většího počtu zásilek vždy zabere fůru času a britská Royal Mail prý funguje ještě hůře než ta naše, s doručením do 1-3 dnů, někteří Britové s předobjednávkou nemusejí dostat Mafia 3 v pátek a budou muset bohužel čekat až do pondělí.

Je docela možné, že se problém týká pouze tohoto konkrétního obchodu, protože je malý - zatímco jiné, větší, klidně hrou už mohou disponovat déle. Dle našich informací už přední české shopy mají k dispozici krabičky pár dnů a např. Alza.cz uvádí datum vydání 7. října.

Pro distributora bývá snazší uhlídat pár gigantů, se kterými mají NDA smlouvy s tučnými pokutami (v případě předčasného zahájení prodeje), než vrhnout krabicovky všem a pak se pídit, který z těch "garážových" pidiobchůdků kašlal na embargo a prodal hru některému ze zákazníků předčasně. Nicméně, pokdu by se výrobce bál z přijetí hry, pak by asi netoleroval hodinová videa z hraní, jako to níže, v předstihu, že...? Berme to spíš tedy jako planý poplach.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments