If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 3 oblepila celou Prahu billboardy

Něco o tom víme.

Navzdory rostoucímu hernímu průmyslu u nás, na rozdíl od zahraničí, stále nebývá zvykem, abychom hry běžně potkávali v podobě reklam i na ulicích. Pověstnou výjimku tvoří jen pár titulů ročně, včetně aktuálního betselleru z mafiánského prostředí New Bordeaux (Alza.cz).

Vydání Mafia 3 doprovází masivní kampaň, která je podle informací Eurogameru ještě o něco větší než vloni v případě Zaklínač 3. Ta byla samozřejmě naplánována s provozovateli reklamních ploch mnoho měsíců dopředu, protože jde o nejdůležitější a největší podzimní titul předního vydavatele 2K.

Hrdina Lincoln Clay na nosném artworku se tak i díky distributorovi Cenega Czech objevuje na velkoplošných billboardech na stěnách činžáků i na klasických širokoúhlých billboardech u dálnic. Vedle toho také na tzv. CLV, což jsou elektronické reklamní plochy nejčastěji na zastávkách veřejné dopravy, takových jsou řádově desítky.

Sehnali jsme pro vás fotky a zjistili místa, kde na reklamy Mafia 3 po Praze (v jiných českých městech nejsou) můžete narazit osobně - například ve Vršoviích, na Vinohradech, na Barrandově, na Karlově náměstí, Na příkopech, v ulicích Jugoslávská, Milady Horákové či u vjezdu do Strahovského tunelu.

Mafia 3 se v podobě reklamního spotu dostala i do domácí televize - konkrétně na Prima Cool, kde však smí být vysílána až po 22. hodině kvůli některým násilným záběrům.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments