If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia II odložena na podzim

Nečekali to ani vývojáři z 2K Czech.

Finanční konference vydavatele Take 2 přinesla šokující novinku. Mafia II pro PC, PS3 a X360 nevyjde v květnu-červnu, nýbrž až někdy v období mezi 1. srpnem až 31. říjnem 2010. V tomto rozmezí mají vedle Mafie II přijít na trh rovněž tituly LA Noire, Sid Meier's Civilization V a Max Payne 3. Take 2 však předem varovali, že jedna z těchto čtyř jmenovaných her asi ještě sklouzne na později (doufejme, že tím myslí třeba Max Payne 3 nebo LA Noire).

Důvody odsunu Mafie II komentoval šéf Take 2 tradičními nicneříkajícími frázemi: "Klademe důraz na kvalitu a hra potřebuje více času na vývoj."

"Tak tohle už jsem nečekal ani já :-((," napsal na svůj Twitter vývojář Mafie II David Šemík z brněnského studia 2K Czech.

Komentář

Tato zpráva nás velmi překvapila, neboť podle neoficiálních informací má být Mafia II momentálně prakticky dokončená. V 2K Czech byli na přelomu roku pod velkým presem, když finišovali betu, aby se dalo stihnout uvedení na jaře... A teď udiveně vidí, že vlastně mohli mít na vše spoustu času navíc. No, aspoň se už nyní mohou věnovat dalším věcem. Jen aby Mafia II za ten půlrok příliš nezestárla...

Co může být skutečným důvodem odkladu? Zřejmě politika Take 2, snažící se o co nejvýhodnější načasování pro maximalizaci komerčního potenciálu a počkání si na odeznění ekonomické krize. Nebo možná příprava dodatečného obsahu pro Mafii II cíleného na vypuštění přímo v den vydání, aby jim hra takto více vynesla? Nevíme, nejspíš obojí. Ale v srpnu, kdy jsou všichni na prázdninách, se moc nevyplatí něco velkého vydávat, takže bychom si spíš vsadili na září nebo pravděpodobnější říjen.

Každopádně to, co se po minulém odkladu v prosinci zdálo podle všech indicií jako jistota, se dnes večer zbořilo jako domeček z karet. Na druhou stranu, bylo docela podezřelé, že se o hře teď, pár měsíců před plánovaným vydáním (německý Amazon uváděl 28. květen) vůbec nikde nemluví. Nějaké akce pro novináře z tištěných médií sice v zahraničí v současnosti proběhly, ale budou na ně platit ještě dlouhá embarga. Pouze se v tento čtvrtek má objevit nový trailer.

Další zprávy z konference Take 2

Take 2 dále překvapivě posunuli očekávanou kovbojku od Rockstaru, Red Dead Redemption, z konce dubna na 21. května. Důvodem je zde "vhodnější čas pro vydání a získání více času na marketing". Homepage hry ještě dodává, že "pár týdnů času navíc bude pro kvalitu hry znamenat značný rozdíl".

Poté oznámili, že plánují další stáhnutelné přídavky pro Borderlands. Ty tři dosavadní rozšíření byly podle jejich slov kladně přijaty. Okolo Vánoc 2009 vedly jejich tržby právě základní Borderlands (nyní na 2 milionech kusů), spolu s GTA Episodes from Liberty City a NBA 2K10.

Řeč se na finanční konferenci pro akcionáře stočila také na tajemstvím zahaleného Agenta pro PS3 od Rockstaru, který je podle šéfa Take 2 Bena Federa stále ve vývoji, aniž by k němu prozradil něco více. Naopak se neváhal pochlubit prodejními čísly: BioShock 2 už je na 3 milionech kusů (i s jedničkou celkem 7 milionů) a Grand Theft Auto IV na 15 milionech kusů.

Vaše reakce na tento odklad, který může v nejhorším možném scénáři znamenat čekání na Mafii II o dlouhých 5 měsíců déle?

Tagged With

Comments