If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Majitelé licence říkají, že je k dispozici značka Planescape

InXile nechápou, proč ji tedy nezískali.

Planescape: Torment je považováno za jednu z nejlepších RPG všech dob. A teď je možnost, že by mohla vzniknout skutečná dvojka. Majitel licence na Planescape, Wizards of the Coast, totiž říkají, že je k dispozici.

InXile, kteří chtěli vytvořit Planescape: Torment 2 s částí původního týmu tvrdili, že vyjednávání s Wizards of the Coast na licenci nedopadla. Wizards of the Coast ovšem teď říkají, že jsou rozhodně ochotní licenci na Planescape Dungeons & Dragons prodat.

"Rozhodně bychom o tom uvažovali, pokud by nám někdo dal nabídku," řekli zástupci společnosti Eurogameru.

Toto vyjádření dost překvapuje lidi z InXile, kteří říkají, že se o licenci na Planescape snažili vyjednávat, ale neúspěšně. Místo toho se tedy rozhodli pracovat na hře Torment: Tides of Numenera, která bude spíše duchovním pokračováním Planescape: Torment odehrávajícím se v jiném světě a podle jiných RPG pravidel.

"Jsem si jistý, že nějaké diskuze probíhaly, ale mám pocit, že u nich dochází s nějaké špatné interní komunikaci," komentoval vyjádření Wizards of the Coast Colin McComb, jeden z hlavních designérů původního Planescape: Torment.

InXile už ale tvrdí, že vlastně licenci na Planescape vůbec nepotřebují a mají alespoň volné ruce a nemusí se řídit omezením licence.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments