If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mankind Divided se v krabicích prodává méně než minulý Deus Ex

Přesto je jedničkou.

Štěstí v neštěstí. Tak nějak by se daly charakterizovat prodejní výsledky kyberpunkového akčního RPG od Eidos Montreal ve Velké Británii.

Mankind Divided (Alza.cz) se sice v minulém týdnu stalo číslem jedna v tamní hitparádě. Jenže auditor trhu GfK tvrdí, že minulý Deus Ex s podtitulem Human Revolution tam zažil mnohem silnější premiéru.

Bylo by však chybné to interpretovat tak, že nové pokračování selhalo. Spíš se jen od roku 2011 změnily poměry a většina lidí si pořídila digitální verze, které do toho nejsou vůbec započítány.

Samotné GfK tvrdí, že hlavním důvodem pro jiné výsledky je uživatelská základna konzolí. V době premiéry minulého dílu mělo PS3 či X360 doma dvakrát více lidí, než kolik jich nyní vlastní PS4 a X1.

Roli mohlo možná sehrát i to, že zatímco Human Revolution bylo moderním oživením této oblíbené série po hodně dlouhé době, u Mankind Divided tomu už tak nebylo a mnohým připomíná spíš větší datadisk.

Na druhém místě britského žebříčku figuruje F1 2016, jemuž spadly prodeje o 56 procent, a třetí se drží No Mans Sky, o nějž poklesl zájem o 48 procent. Pro zajímavost, noví Worms jsou v pořadí až na 39. místě, byť u nich je digitálka hlavní prioritou.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments