If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Marek Vašut znovu nadabuje roli Tommyho Angela v Mafia 1 remake

Oficiálně potvrzeno + vysvětlující blog.

Vědělo se o tom, že se zúčastní Petr Rychlý či Libor Hruška, ale to hlavní jméno dosud zůstávalo tajemstvím.

Nyní už je však jisté, že slavný herec Marek Vašut si zopákne roli Tommyho Angela i v remaku Mafia 1: Definitive Edition.

Informace o jeho zapojení do projektu se objevila přímo na oficiální homepage hry.

Studio Hangar 13 a vydavatel Take 2 tam vysvětlují, proč musejí celý dabing znovu nahrát:

"Pakliže měla hra Mafia: Definitive Edition dostat tu nablýskanou, filmovou prezentaci, kterou si zaslouží, použití původního dabingu hry prostě nebylo možné. Jelikož Mafia: Definitive Edition je kompletní remake, vybudovali jsme v podstatě všechno od základů," říká prezident a ředitel Hangar 13 Haden Blackman, který dohlížel na vývoj hry a rozšíření původního příběhu. „Do toho patří i filmové předěly, které byly přepracovány pomocí špičkové technologie motion capture a modelování výrazů. Jelikož naše filmečky zhusta využívají data z motion capture, bylo nezbytné obstarat hlasové i fyzické výkony. Hledali jsme herce, kteří nejenže zněli jako jejich role, ale navíc tak i vypadali a dokázali ji zahrát nejen v dabingu, ale i v rámci motion capture."

Zatímco tedy našinci mohou být spokojeni, že se vrátí ten samý dabér hlavního hrdiny, v anglické verzi tomu tak nebude a musel se najít nový dabér, i kvůli tomu, že od vypuštění originálu uběhlo už skoro dvacet let a "ničí hlas prý nezůstává za takovou dobu stejný".

Dále bylo potvrzeno, že všechny podporované jazyky budou mít lokalizované titulky.

"Pro Hangar 13 je důležitá i lokalizace a každý dabingový jazyk hry Mafia: Definitive Edition prošel vlastním castingovým procesem, jenž vyhodnotil, kteří herci nejlépe ztvární tento ansámbl postav ze 30. let. Například pro českou lokalizaci se podařilo zajistit většinu českých dabérů z původní hry, včetně Marka Vašuta, který si zopakuje roli Tommyho Angela - což jistě potěší fanoušky jeho původního výkonu," píše se na homepage hry, která slibuje brzy publikovat jména vedlejších herců a dabérů, kteří pomáhali vdechnout život příběhu.

Čtěte také: PREVIEW Mafia 1 remake s novými informacemi. Povídali jsme si se šéfem tvůrců.

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

Comments