If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Martin Mikyska se svým týmem poodhalí zákulisí jejich tvorby na streamu společnosti NVIDIA

Dnes večer.

Hosty streamu společnosti NVIDIA tentokrát budou Martin Mikyska a Ondřej Veselý, dva z autorů Mikýřovy úžasné pouti internetem, jednoho z fenoménu českého internetu posledních let.

Poznávacím znamení jejich práce jsou, kromě svébytného humoru glosujícího současné dění, videa plná náročných digitálních triků, jež snesou srovnání s filmovou tvorbou. V několikaminutovém videu z jejich dílny může, v závislosti na složitosti, počet trikových efektů dosahovat stovek i tisíců. A nechybí ani práce s 3D scénami. Tvorba se tak snadno může protáhnout i na několik týdnů. Takto náročnou produkci nelze zvládat bez spolehlivého a výkonného hardware a ovladačů, které poskytuje platforma NVIDIA Studio.

Martinův tým má k dispozici PC s GPU GeForce RTX 3090, jedněmi z nejvýkonnějších grafických karet současnosti pro běžné spotřebitele. Díky parametrům karty dokáží plně využívat např. akceleraci některých funkcí pomocí AI nebo výrazně zrychlit renderování videí a ušetřit tak bezpočet cenných hodin. Stabilitu a optimální výkon v kreativních aplikací zase zajišťují NVIDIA Studio ovladače specializované pro tvůrce.

Na úterním streamu se však můžeme těšit nejen na poodhalení zákulisí tvůrčího procesu, ale nouze rozhodně nebude ani o humor, který je poznávacím znamením této trojice.

Živé vysílání začíná 26. 7. od 20.00 na youtubovém kanále NVIDIA GeForce Česká republika. K dispozici bude samozřejmě i ze záznamu.

V předchozích streamech vystoupili např. mezinárodně uznávaný tvůrce videoklipů Flashfaker, nebo expert na digitální efekty Jan Gryc.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments