If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mass Effect 2 zlomil rekord

Nejrychleji prodávanou hrou ledna.

Mass Effect 2 má za sebou první měsíc prodeje a už se mu podařilo zlomit jeden rekord: stal se totiž nejrychleji prodávanou videohrou v měsíci lednu vůbec.

Podle čísel NPD se na americkém trhu v lednu sice nejvíce prodalo New Super Mario Bros Wii s 656 tisíci kusy, ale těsně za ním se drží právě xboxová verze nového Mass Effectu 2 s 572 tisíci prodanými kopiemi. A to pozor: hra šla do prodeje až 26. ledna, tzn. nebyla v distribuci ani celý týden a přesto za tu dobu rozprodala přes půl milionu kusů.

Třetí v žebříčku skončilo Wii Fit Plus s 555 tisíci odprodanými kusy. Z áčkových titulů se v první desítce vyskytuje ještě Modern Warfare 2 s 326 tisíci na Xboxu 360 a 259 tisíci na PlayStation 3, dále Army of Two: The 40th Day s pouhými 246 tisíci anebo překvapivě Darksiders se 171 tisíci prodanými krabicemi.

Jak nicméně správně připomíná analytik Jesse Divnich, těšně po Vánocích prodeje tradičně stagnují a proto si vydavatelé své nejzásadnější tituly většinou schovávají na prodejům příznivější jarní měsíce. O čemž svědčí i fakt, že až do dneška se v lednu historicky nejlépe prodávalo NFL Street pro PlayStation 2 s více než 325 tisíci kusy.

Dodejme, že podle EA bylo na trh během prvního týdne vyexpedováno přes dva miliony kusů Mass Effectu 2.

Comments