If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Máte starý X360? Nemusí vám jít novinky

Staré mechaniky zlobí s novým formátem.

Jak jsme už psali, mezi 19. a 30. květnem proběhne hned několik updatů Xbox Live, které kromě jiných věcí dokáží přeměnit firmware ve vaší DVD mechanice - aktualizují ho, aby byla schopná číst nový datový formát DVD disků, které budou používat X360 hry. Tento formát se jmenuje XGD3 a umožňuje, aby se na DVD vešlo více dat. A má také úplně novou protipirátskou ochranu.

Problém ale je, že tento formát dat možná nebudou schopny přečíst konzole se starými DVD mechanikami.

Jelikož updaty, které normální zákazníky teprve čekají, už mohou testovat lidé, kteří se dobrovolně přihlásili do betatestu, na problém už Microsoft narazil. Dokonce rozeslal některým zákazníkům e-mail, ve kterém píší, že si jsou problému vědomi a betatesterům nabízejí výměnu jejich konzole za novou. Zdarma.

Stejný mail dostal také jistý Avery Penn, který sice tvrdí, že mu všechny hry zatím fungují, ale Microsoft nejspíš dokázal na dálku zjistit, že mu nepůjdou ty s formátem XGD3, které se ještě neprodávají. Podle svých slov má Avery Penn Xbox 360 s 60 GB diskem, verzi Pro z roku 2009. Pokud máte starší konzoli, je dost možné, že vám po updatu nepůjdou nové hry (a bez updatu také ne).

Microsoft se k problému ještě oficiálně nevyjádřil. Není jasné, jak takový problém mohou vyřešit - buďto musí FW v mechanikách přepracovat, ale pokud to nebude možné, budou zdarma vyměňovat zákazníkům staré konzole?

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments