Skip to main content

Medieval Dynasty u nás právě vychází v krabicovce

Konzolovky s češtinou.

Domácí distributor HYPE oznámil, že středověká akční survival hra Medieval Dynasty vychází krabicově v češtině pro herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X právě dnes, 25. listopadu 2022.

Evropa za časů raného středověku – šlechta a církev společně vládnou všem a obchodování mezi národy přináší některým prosperitu, zatímco do srdcí jiných zasévá závist, nedůvěru a chamtivost. Války zuří, kam jen oko dohlédne, a podoba celého kontinentu se mění ze dne na den…

V Medieval Dynasty se zhostíte role mladého muže, který zběhl z války, aby mohl vzít svůj osud do vlastních rukou. Ze skromných počátků, kdy budete sami jako kůl v plotě, nezkušení a bez jediné mince v kapse, se postupem času proměníte v mistra mnoha dovedností, vůdce svého vlastního společenství a zakladatele prosperující dynastie předurčené k tomu přetrvat a vzkvétat po celé generace. Bránění se divokým zvířatům při shánění potravy, shromažďování surovin a výroba předmětů, stavění domu a budování celé rušné vesnice současně se zakládáním své vlastní rodiny – to vše společně pomáhá vytvořit unikátní herní zážitek překlenující více žánrů. A zatímco se budete snažit zanechat po sobě trvalý odkaz, tuhé zimy a nečekané události důkladně prověří vaše dovednosti i vaši pohotovost.

Je pouze na vás, jestli se budete držet hlavního příběhu a věnovat se řešení souvisejících úkolů, nebo jestli se budete jen tak toulat po okolí a zkoumat obrovský středověký svět – tak či onak buďte opatrní, vlci nebo medvědi by si z vás mohli chtít urvat kousek pro sebe… Začněte těmi nejprostšími věcmi nezbytnými pro vaše vlastní přežití, jako je lovení a rolničení nebo postavení si svého domu. Založte rodinu a pořiďte si dědice, přesvědčte ostatní, aby se usadili poblíž a začali pro vás pracovat, vztyčte řadu dalších budov, abyste proměnili svou osadu v životem překypující vesnici, a postupně vybudujte prosperující dynastii, která povládne spoustu dalších generací.

Rozlehlý otevřený středověký svět čeká pouze na vás… Nepouštějte ze ztřetele třeskuté zimy a buďte připraveni na nečekané události, zatímco budete zdokonalovat svoje dovednosti, s jejichž pomocí se proměníte z tuláka přežívajícího v každodenní nelítostné středověké realitě ve vládce celé dynastie. Popadněte sekeru, kladivo nebo lovecký luk a stvořte vlastní odkaz!

Medieval Dynasty je jedinečnou kombinací několika oblíbených herních žánrů:

Survival: Uspokojte své základní potřeby a zajistěte přežití svoje i svých blízkých skrze lov, rolničení a zušlechťování okolního prostředí.

Simulace: Vyrábějte nástroje a zbraně, stavějte a rozšiřujte domy, stáje a množství dalších budov všeho druhu, s jejichž přispěním dáte postupně vzniknout vlastní dynastii.

Hraní role: Rozvíjejte svoje dovednosti, interagujte s nehratelnými postavami, pečujte o svou rodinu a pomáháním druhým a svobodným obchodováním navazujte spojenectví mezi společenstvími.

Strategie: Během osidlování divokého středověkého světa založte a postupně rozšiřujte vlastní vesnici, rozhodujte o životě jejích obyvatel, shromažďujte suroviny a vyrábějte veškeré zboží nezbytné k vaší každodenní potřebě nebo vhodné ke zpeněžení v rámci obchodování s ostatními.

 • Nádherný, realistický otevřený svět v prvotřídním grafickém zpracování.
 • Čtyři roční období se střídáním dne a noci a věrně ztvárněnými povětrnostními podmínkami.
 • Interaktivní prostředí se stromy, které lze porazit, rozmanitými plody, které lze utrhnout, kameny, které lze sebrat, jeskyněmi, které lze prozkoumat, a velkou spoustou dalších prvků.
 • Přes 25 odlišných budov různých úrovní, od chatrčí se slaměnou střechou po kamenná sídla.
 • Více než 250 předmětů, které můžete vyrobit, včetně zbraní, nástrojů, nábytku a oblečení.
 • Realistická interakce se spoustou různých zvířat, jako jsou vlci, divoká prasata, jeleni, zajíci a další.
 • Veškerá vaše činnost má vliv na vaši potřebu jídla a vody, jakož i na vaše zdraví a vaši výdrž.
 • Propracovaný strom dovedností umožňující rozvíjet vaši postavu libovolným směrem.
 • Unikátní události a rozhodnutí s přímým dopadem na hratelnost.
 • Systém reputace vaší dynastie spouštějící události související s panovníkem vaší země.
 • Plnění úkolů, obchodování ve vzájemně provázané ekonomice, možnosti nabízené otevřenou povahou světa, sociální kontakt s nehratelnými postavami a hromada dalších prvků.

Read this next