If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Méně důležitá ohlášení: DioField Chronicle, Valkyrie Elysium, Gundam Evolution...

Z nočního State of Play.

The DioField Chronicle je nově oznámeným taktickým RPG od zkušených vývojářů ve Square Enix v duchu Final Fantasy Tactics. Venku má být letos a nabídnout hluboký, pohlcující příběh s výtečným obsazením, chytlavým soundtrackem a inovativním systémem taktických bitev v reálném čase, které působí jako diorama. Vše inspirované fantasy, středověkem a moderní dobou. Ačkoli to původně vypadalo jen na PS4 a PS5 verze, nakonec bude i pro PC, Switch a Xboxy - více na PS Blogu.

Další hrou od Square Enix je Valkyrie Elysium, opět akční RPG inspirované severskou mytologií. Pouze pro PS4, PS5 (v 60fps a 4K) a PC někdy letos na podzim. Pyšnit se má epickým příběhem, překrásnými prostředími a rychlým systémem bojů s útoky a komby, typickými pro tuto sérii. Odehraje se v dávné minulosti, kdy je svět na pokraji destrukce. Podrobnosti zde.

Gundam Evolution, Free-2-Play sci-fi akce ve stylu Overwatch, bude spuštěna na globálních trzích někdy později v letošním roce pro všechny platformy a se startovním lineupem dvanácti postav, avizovali Bandai Namco. Bojovat se zde bude v týmech šesti proti šesti ve třech úkolově založených módech Point Capture, Domination a Destruction. Uzavřený síťový test na PC proběhne 7. až 12. dubna.

JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle R je oprášenou klasickou bojovkou v duchu Street Fightera od Bandai Namco, kterou si užijete letos na podzim na všech platformách včetně Switch a PC, k 35. výročí původního příběhu a 10. výročí anime. S 50 bojovníky, z nichž někteří jsou dokonce na koni a kořeny mají v této sérii napříč generacemi a univerzy. Vizuál vsadí na autentický manga styl od autora Hirohiko Araki a bojový systém bude čerpat z All Star Battle z roku 2013:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments