If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Méně než 10% hráčů má zájem o Natal

Move je na tom ještě hůř.

V Americe proběhla nedávno studie společnosti OTX U.S. o tom, kolik hráčů má v současné době zájem pořídit si Natal pro Xbox 360 nebo Move pro PS3. Ukázalo se, že z dvou tisíc dotázaných hráčů má zájem o Natal pouhých 8 procent. Move je na tom ještě hůř – pouze 6 procent hráčů má o něj vážný zájem.

Průměrný věk hráčů, kteří by si nyní rádi pořídili Natal (tzn. těch 8 procent) je 25 let, zatímco Move (oněch 6 procent) 28 let. Ze třiceti procent mají o Move zájem ženy, zatímco v případě Natalu to dělá o deset procent méně.

Studie dále odhalila, že drtivá většina hráčů, kteří mají zájem o Natal, jsou hardcore hráči a jejich nejoblíbenějších žánrem jsou střílečky. U Move je to podobné, ale rozpětí hráčů je mírně větší – i tak ale převládají akční hry a RPG.

Nízkým číslům se nelze v této době divit. O těchto dvou technologiích vědí většinou jen hardcore hráči a zatím bylo ukázáno příliš málo her, aby o jejich koupi uvažovala nějaká větší masa lidí. Zásadní navýšení procent kupujících se dá očekávat již příští týden – pohybové ovladače od Microsoftu a Sony budou zřejmě hlavním tématem jejich konferencí. Minulý rok se nám obě technologie představily, letos se budou výrobci zaměřovat především na hry a software.

Tagged With

Comments