If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zájem o DJ Hero oproti očekáváním nižší

Přichází recese žánru hudebních her?

Příchozí novinka na poli hudebních her - DJ Hero, se bude podle průzkumu asi prodávat výrazně hůře, než se očekávalo. Navzdory hlasům ze strany Activision, hlasům o velkém počtu předobjednávek, a také některým dřívějším predikcím analytiků.

Mezi ně se řadí též analytik Doug Creutz z Cowan and Company, který oproti svým vlastním, původním odhadům, razantně snížil číslo o prodejnosti DJ Hero. To však se zohledněním posledního kvartálu a amerického trhu nevyhlíží pořád špatně - co by za 600,000 prodaných kusů jiné společnosti daly (jakkoliv jde stále jenom o kvalifikovaný odhad).

Podle Creutze bude za tímhle vidět určitá recese v žánru hudebních her, která postihla už dřívější The Beatles: Rock Band a Guitar Hero 5. I když se oba tituly prodávaly dobře, prodejní čísla ani zdaleka nenaplnila očekávání a předpoklady.

Creutz také zmiňuje vysoké pořizovací náklady spojené s hudebními hrami (díky řadě unikátních periferií), které mohou odradit potenciální kupce. Dále pak jistý "úpadek" žánru, který už přestává být tolik přitažlivý, zajímavý a unikátní pro casual komunitu. A v posledku jeho větší roztříštěnost díky stále většímu množství her a konkurenci.

DJ Hero se objeví na evropském trhu dne 30. října a to ve verzích pro konzole PS3, X360, Wii a PS2.

Comments