If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain možná vyjde až ve 2015 nebo 2016

Hideo Kojima se také snaží bránit krátkost Ground Zeroes.

Na nový Metal Gear Solid si možná počkáme ještě déle, než jsme vůbec předpokládali. Podle všeho by totiž Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain mohl vyjít až na finančních rocích 2015 nebo 2016.

Finanční rok nekončí posledním dnem v prosinci, je do 30. září, ale i tak je to pěkně dlouhá doba.

Konami totiž mělo setkání s investory, kde prozradili, že se zatím stále nejvíc soustředí na PlayStation 3. Tento rok hodlají vydat sedm velkých titulů, totéž ve finančním roce 2015.

Hideo Kojima mezitím reagoval na kontroverzi ohledně dvouhodinového Metal Gear Solid: Grand Zeroes. Podle jeho slov bude hra reprezentací hratelnosti a toho, jak lze různé situace řešit různými způsoby.

Konami Ground Zeroes a navazující The Phantom Pain přirovnává k TV seriálu. "Ground Zeroes je první akt, který překlene děj mezi Metal Gear Solid Pacewalker a funguje jako prolog k Metal Gear Solid 5."

Ve hře má být hlavní příběhové mise a pět vedlejších operací. "Všechny tyto mise mají elementy jako Trial Records, kde hráči proti sobě soupeří o co nejlepší čas online. Není to lineární hra jako v minulosti."

GZ navíc nabízí naprostou volnost přístupu a herního stylu, takže se plnění misí dá opakovat mnoha různými způsoby. "Myslím, že hráči budou spokojení s herním časem a nebudou ulpívat na času dohrání jako u lineárních her."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments