If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metro 2033 je úspěšné

Stálo málo a vydělává hodně.

THQ sice vydali Metro 2033 téměř na konci svého fiskálního roku, ale i přesto si jej nyní pochvalují. Obzvláště v prvním měsící nového fiskálního roku se prý jedná o velmi výdělečný titul, jehož prodeje jsou dobré.

Evropa se na prodejích Metro 2033 podílela dvěma třetinami, Amerika zbývající jednou třetinou. "Velká spousta prodejů se týká především PC verze a další spousta prodejů se uskutečnila přes digitální obchody, které se do výsledků prodejů ani nezapočítávají." Řekl Brain Farrell, šéf THQ.

Brain dále dodává: "Je to pro nás velmi profitabilní titul." A pochvaluje si také nízké náklady na výrobu: "Když pokryjeme náklady středně velkými prodeji, pořád vyděláme dobré peníze. Tento model se nám líbí a chtěli bychom v něm pokračovat."

Hry z východní Evropy a z Ruska obvykle nebývají tolik nákladné, jako ty největší pecky z Ameriky. Tam se nasypou desítky milionů dolarů jen na marketing, což se na východě příliš často nedělá. Metro 2033 tak bylo prý poměrně nenákladným titulem, který je docela úspěšný a nyní se penízky vrací.

Comments