If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metro Exodus v Enhanced edici letos na jaře

Nadupaný upgrade.

Když o tom 4A Games poprvé mluvili loni v listopadu, bylo to vágní. Dnes, k příležitosti druhých narozenin původní hry, oficiálně představili Metro Exodus v Enhanced edici pro PC a nextgen konzole.

Vylepšená verze vyjde někdy letos na jaře a naplno využije výkon moderních počítačů i PS5 či Xbox Series X, jichž se dočkáme později ve 2021.

Toto je první, údajně reálný screenshot z PC verze, kde jsou nové efekty jako RTGI, Emissives a Infinite Ray:

Programátoři prý raidkálně překopali vlastní 4A Engine, aby šlo o plnohodnotný raytracingový zážitek na high-endových strojích. Včetně podpory DLSS 2.0 na hardware od Nvidia (či AMD), který bude nutný ke spuštění (GPU schopné raytracingu). Tudíž to nemáme brát jen jako nějaký patch pro trochu hezčí grafiku. Na Steamu, Epicu či jiných obchodech to bude v knihovně existovat jako nový, separátní titul.

Technologie Temporal Reconstruction zařídí vyšší rozlišení, detaily a chod, zatímco Ray Traced Lighting Pipeline se postará o řadu optimalizací a nových vlastností.

Na konzolích hra pojede ve 4K / 60FPS a raytracingové efekty budou k vidění také v DLC. Krom toho bude těžit z rychlejšího načítání, 4K texture packů, haptické zpětné odezvy na PS5 ovladači, lepšího zvuku, i možnosti změnit FOV. Na slabším Xbox Series S je cíleno 1080p / 60 FPS.

Nadále platí, že tento upgrade bude k dispozici zdarma pro majitele stávajících verzí. Více zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metro Exodus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments