If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metro Last Light v detailech

Objevují se preview.

THQ samo uznalo, že Metro 2033 mělo své chyby. Tahle předělávka postapokalyptické stejnojmenné knihy od ruského spisovatele Dmitryho Glukhovskyho, která spojovala stealth, akci a elementy survivor hororu měla své skvělé momenty, ale jak říká THQ, měla i své chyby. Hráči neměli radost ze zbraní, z umělé inteligence nepřátel a THQ nedalo ani moc peněz do marketingu, což se také podepsalo na prodejích. S pokračováním Metro Last Light hodlají všechno změnit a vylepšit, zjistili CVG a IGN.

Hra od vývojářů A4 Games bude vycházet z úplně nového příběhu, takže nebude založena na knižním Metro 2034, jak se všeobecně předpokládalo. Last Light se bude odehrávat 20 let v budoucnosti, kdy ti, kteří přežili nukleární apokalypsu, stále žijí v relativně bezpečném systému moskevského metra, zatímco na povrchu se tetelí jedovatý vzduch a smrtící mutanti. Nebudeme prozrazovat, jak přesně příběh pokračuje, ale navazuje na jedničku a hrdinou bude opět Artyom.

THQ prozradilo, že pokračování postavili na třech základních principech - zaprvé, neexperimentovat s atmosférou a se survivol elementy jedničky; zadruhé, podívat se na výše zmíněné problémy Metro 2033 se zbraněmi a umělou inteligencí; zatřetí, posouvat dále technologie s tím, aby byla pořádná PC verze a konzolové verze, jež od ní nebudou zase tak odlišná.

Podle dema, které měli někteří zahraniční novináři možnost vidět a s článkem vylezli trochu předčasně, Last Light skutečně možná i posílil stealth a survivor část hry. Hned na začátku jste prý v chodbě a schováváte se za rohem, než projdou dva muži. Prvnímu pak rychle podříznete krk a druhého zastřelíte. O kousek dál zase můžete odšroubovat žárovky, aby tam byla absolutní tma. Podle všeho by mělo jít spoustu situací vyřešit stealth přístupem. I když máte samozřejmě možnost vrhnout se na nepřátele a střílet jako Rambo.

Střílení se zdá být také podstatně vylepšené, dokonce je v Metro Last Light i zničitelné prostředí, takže když vezmete do ruky rotační kulomet, všude začnou odlétávat třísky, kusy zdi a dokonce můžete zničit i úkryt, za kterým se schovávají vaši nepřátelé.

Metro Last Light by podle IGN a CVG mělo být také mnohem "filmovější" a jak se zdá, v některých scénách se hodně inspiruje sérií Call of Duty. V preview jsou popisovány velkolepé scény v důlních vozících, kdy se přestřelujete s nepřáteli a všechno okolo vás vybuchuje. Na konci je i dramatická zpomalená scéna, stejně jako jsou v Black Ops zhruba po každých deseti minutách. A podobných scén tam bude vícero.

Vývojáři také potvrdili, že v Metro Last Light bude tentokrát i multiplayer. Jakou přesně ale bude mít podobu, to zatím neupřesnili.

Na rozdíl od Metro 2033 by mělo Metro Last Light vyjít také na PS3. Na všech platformách vyjde v roce 2012. Kdy přesně, to se neví, ale je dost možné, že to THQ upřesní na nadcházejícím E3. Ještě předtím však mrkněte na skvělý trailer:

Teaser trailer
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments