If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mexiko chce zakázat Call of Juarez 3

Hra přitom ještě ani nevyšla.

Mexické pohraniční město Ciudad Juarez se skrze své policejní důstojníky dožaduje toho, aby byla v Mexiku připravovaná hra Call of Juarez: The Cartel zakázána a neprodávala se v obchodech, jak reportuje MSNBC. Hra se totiž inspirovala skutečnými přestřelkami drogových kartelů v Ciudad Juarez.

Žádost o zakázání hry se dostala až ke kongresmanovi Ricardo Boone Salmonovi, který řekl, že státní zákonodárci jednohlasně schválili návrh na zakázání hry v Mexiku. Návrh bude muset ještě schválit federální Ministerstvo vnitra. Kongresmanovi jde především o budoucnost dětí: „Neměli bychom naše děti vystavovat takovýmto scénářům, protože pak budou s takovými představami a bez hodnot vyrůstat," řekl Salmon.

Svoji trošku do mlýna přihodil i vedoucí státního kongresu Enrique Serrano, který řekl, že už tak spousta dětí lehce spadne do zločinných praktik. V dětství jim prý není věnována dostatečná péče a děti jsou pak vystaveny násilí v televizi a při hraní videoher. „Potom věří, že krev a smrt jsou normální," uzavřel Serrano.

Jen v předchozích dvou letech zemřelo v Ciudad Juarez kolem šesti tisíc lidí kvůli válkám drogových kartelů, což z města činí jedno z nejnebezpečnějších míst na zemi. Pikantní je na celém případu to, že se vláda snaží o zákaz hry, která zatím ještě vůbec nevyšla a příliš mnoho informací se o ní neví.

První detaily o Call of Juarez: The Cartel jsme psali zde.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments