If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mezi Stalkerem a DayZ. Parádní E3 trailer Fear the Wolves

Výsadek do radioaktivní oblasti.

"Černobyl dávno padl. Jediné, co zbylo z lidstva, jsou jeho artefakty. A vlci."

Focus Home Interactive udělali dobře, když s debutovými záběry z Fear the Wolves nečekali až do zahájení výstavy, kde by možná zapadla.

Tato Stalkerem inspirovaná Battle-Royale FPS totiž z E3 traileru působí mimořádně zajímavě, jako takové vymakanější a atmosféričtější DayZ zasazené do Černobylu.

Navíc toto léto začne její Early Access na PC (na konzolích později) a pochází od zkušených tvůrců z Vostok Games (Survarium), mezi nimiž jsou právě někteří původní autoři Stalkera.

S padákem provedete výsadek do zamořené radioaktivní oblasti, aniž byste měli jakékoli zbraně, krom svých pěstí. Když budete mít štěstí, najdete sekyru, pak nůž a později třeba i jinou opuštěnou výbavu, která tam byla shozena ze vzduchu nebo je schována v některé kešce. Problém je, že po tom samém půjde 99 jiných živých hráčů, kteří s sebou přivedou i vlky. Vaším cílem je prostřílet se a přežít až do do závěrečné zóny, kde jen jednoho z vás evakuuje vrtulník.

Vlci jsou první z odhalených mutantů ve hře. Toulají se prostředím ve smečkách, adaptovali se na radioaktivitu a stali se z nich vražedné bestie. Radioaktivita a její anomálie se budou postupem hraní zhoršovat: zpočátku bude stačit, když sprintujete, aby vám díky adrenalinu nezpůsobovala zranění. Časem však musíte mít radioaktivní masku a ochranný oblek, abyste přežili pobyt na vražedném vzduchu a třeba se dostali i do míst, kam soupeři ne.

A když dodáme, že v tomto mixu PvE/PvP budou hardcore přestřelky, dynamicky se měnící počasí a střídání denní doby, které si diváci (spectatoři) budou moci odhlasovat a pak se tyto nové podmínky aplikují na celou mapu, aby do nich uvrhli hráče, zní to sakra lákavě.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments