If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Meziroční pokles prodejů PC her

Nicméně tržby by se měly vrátit do normálu.

Známý analytik Michael Pachter připomenul aktuálně nepřehlédnutelnou skutečnost, že v měsíci říjnu byly prodeje PC her v USA o neuvěřitelných 38% nižší, než za stejné období před rokem. Třebaže se nižší tržby týkaly celého herního průmyslu, v PC segmentu přišel větší propad, než se původně odhadovalo.

Pachter tady připomíná klesající zájem o hudební žánr a nezmapovaný nárůst online sféry, kde je vedle digitální distribuce nutno počítat kupř. s gratis hrami, v nichž vydavatelé generují tržby skrze mikrotransakce. Přičemž právě nedostatek informací o prodejích a obratech z této herní sféry činí velmi obtížné precizně vyhodnotit trendy a důležitost tohoto trhu.

Pachter ovšem predikuje, že se věci v předvánočním období výrazně zlepší a že příští rok můžeme očekávat solidní prodejní výsledky. S čímž patrně souvisí i známá skutečnost, že řada potenciálních herních blockbusterů byla přeložena právě až na rok 2010. Další Pachterův odhad je tedy takový, že první čtvrtletí 2010 předčí stejnou časovou periodu roku 2009.

Tagged With

Comments