If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft (opět) blahopřeje k Horizon

+ předpověď odbytu.

Už jsme si zvykli, že xboxový šéf nevynechá jedinou příležitost, kdy může pochválit konkurenci za její dosažené úspěchy, přestože s ní jinak v zákulisí a v obchodech válčí na ostří nože. Nejinak tomu bylo dnes.

Když se Phila Spencera fanoušek na Twitteru optal, co říká na Horizon Zero Dawn (Alza.cz), dostal následující odpověď:

"Vydávání dobrých her je pro herní průmysl pozitivem. Forza Horizon 3, Zelda: Breath of the Wild, Civilization 6, Horizon Zero Dawn či Overwatch, ti všichni dělají hraní lepším. Oslavujme je."

Jakmile však redaktor Kotaku Jason Schreier vyjádřil názor, že Microsoft nedokáže soupeřit s exkluzivitami Sony (viz uplynulé dva roky), boss z Microsoftu se rozlobil a nazval to divným komentářem. Podle něj nyní Xbox zažívá svou nejlepší generaci a Xbox One S se prý stále prodává výborně, takže je na výsledky pyšní, byť uznal, že stále je co zlepšovat.

A jak vidí potenciální odbyt Horizon analytická společnost SuperData? Podle její předpovědi by se do konce kalendářního roku 2017 mohlo prodat šest milionů kusů a celoživotně až osm milionů. Tipují to vzhledem k pozitivním ohlasům od kritiků. Hra prý dorazila v tu pravou dobu, kdy prodeje PS4 začínají stagnovat, takže by je to mohlo nakopnout.

Comments