If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft brání cenovku Xbox One X

Prý nechtěl kompromisy.

O Xbox One se po E3 všude mluví (Alza.cz), ale podle analytiků žádnou díru do světa neudělá. Viníkem má být vysoká cenovka 499 dolarů, u nás ještě vyšší, přes 13 tisíc korun.

Jak na tyto remcavé hlasy reaguje Microsoft, který mimochodem na každé prodané konzoli nic nevydělá? Proč raději nesáhl po trochu nižším výkonu a cenovce 399 dolarů, jako teď stojí PS4 Pro?

Korporátní viceprezident Mike Ybarra pro Polygon řekl, že jejich cílem bylo vytvořit prémiovou konzoli s tak nadupanými specifikacemi a schopnostmi, že to prý nebylo možné s nižší prodejní cenou.

"Xbox One X je navržen pro prémiové hráče, kteří chtějí absolutně nejlepší zážitek. Pokud bychom v tom učinili nějaké kompromisy a cena byla stanovena na 399 dolarů, nemohli byste ve vašem obýváku hrát ve 4K, což bylo pro nás základním stavebním kamenem, vedle kompatibility a dalších věcí."

Pokud by prý ze svých nároků Microsoft slevil, bylo by obtížné výhody Xbox One X komunikovat směrem k hráčům. Ybarra také připomněl, že vyrobili nejmenší Xbox všech dob, což se jim povedlo jen díky vypůjčení řady technologií z počítačů, např. pro chlazení a power managment system.

Comments