If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft kopíruje Early Access ve Windows 10

Bude i na PC.

Slavil s tím úspěchy v zimě, když v režimu Xbox One Game Preview vyšla dinosauří onlinovka Ark: Surivval Evolved a za pár měsíců si ji navzdory nehotovému stavu koupil milion majitelů konzole. Tak proč to samé nezreplikovat i na PC?

Microsoft dnes na Gamescomu oficiálně oznámil, že jeho program pro prodej nedodělaných her, jejichž podobu mohou hráči ovlivnit svými ohlasy, dorazí koncem letošního roku i pro Windows 10.

Je to sice prachsprostá kopie Early Access na Steamu, ale to zřejmě nikdo moc neřeší. Otázkou zůstává, zda to dokáže přitáhnout více vývojářů a zákazníků do obchodu zabudovaného ve Windows 10, když musejí dodržovat jeho speciální formát UWP, který není příliš v oblibě a znamená to oproti Steamu více práce, zatímco moc lidí tam hry dosud nekupuje.

První hrou, která takto bude přes program Windows 10 Game Preview k mání, se stane Everspace od Rockfish Games, singleplayerová hra s vesmírnými loděmi - tak trochu reakce na No Man's Sky, ale bez pohybu na planetách.

V rámci Xbox Game Preview minulý rok vyšly hry jako Elite: Dangerous, The Long Dark a We Happy Few, které byly mezitím už víceméně dokončeny, tudíž je na Windows 10 nelze čekat.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments