If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft koupil Bethesdu kvůli hrám pro Xbox Game Pass

Tiskovka o investici za 7,5 miliardy dolarů.

Microsoft včera k večeru oznámil plány na akvizici ZeniMax Media, mateřské společnosti studia Bethesda Softworks, které je jedním z největších privátně vlastněných tvůrců a vydavatelů videoher. V rámci dohody získá Microsoft ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů.

Citujeme původní tiskovou zprávu od domácího Microsoftu:

"V Bethesdě, tvůrci oceňovaných sérií jako The Elder Scrolls, Fallout a dalších, získává Xbox působivé portfolio her, technologií a talentovaných vývojářů, za něž hovoří řada komerčních úspěchů.

Kulturní fenomén videoher se postupně proměnil v největší a nejrychleji rostoucí formu zábavy a v současnosti tvoří celé průmyslové odvětví, které by v roce 2021 mělo přesáhnout obrat 200 miliard dolarů. Primárním hnacím motorem jeho růstu jsou pochopitelně hry inspirující vznik nových služeb na bázi cloudu, jako je například Xbox Game Pass, který překonal nový milník 15 milionů předplatitelů.

Akvizicí Bethesdy počet kreativních studiových týmů Microsoftu vzroste z 15 na 23 a legendární herní série Bethesdy rovněž doplní nabídku předplatného Xbox Game Pass. V rámci tohoto začlenění je záměrem Microsoftu zařazovat budoucí tituly Bethesdy do Xbox Game Passu v den jejich uvedení do prodeje na konzolích Xbox nebo PC.

Touto unikátní investicí do obsahu, komunity a cloudu se herní strategie Microsoftu liší od ostatních, protože dává lidem možnost hrát to, co chtějí, s kým chtějí a kdekoli chtějí".

Tagged With
About the Author

Redakce

Contributor

Comments