If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft na veletrhu CES 2011

Na tiskovce byl představen Avatar Kinect.

V noci začal v americkém Las Vegas další ročník veletrhu spotřební elektroniky CES 2011, kde jsou tradičně silně zastoupeny i herní firmy. Microsoft svoji návštěvu jako obvykle začal tiskovou konferencí.

Hned na začátku firma oznámila, že celosvětově dodala do obchodů již přes 50 milionů kopií konzole Xbox 360. Celkový počet uživatelů služby Xbox Live se momentálně zastavil na třiceti milionech registrovaných uživatelů, což je o pět milionů více než v listopadu. Dva měsíce po vydání je jinak prodáno 8 milionů kusů pohybového ovladače Kinect.

Očekávaným oznámením byl Avatar Kinect neboli služba využívající Kinectu k tomu, aby kopírovala vaše gesta/pohyby a ukazovala vám je na vašich xboxových avatarech. Díky tomu se budete moci pustit do rozhovorů jeden na jednoho se svými virtuálními přáteli a vidět v obličeji každého z nich, jak reaguje na vaše slova, nebo si celý svůj projev zaznamenat a pak jej umístit na web jako vlastní video-deníček. Avatar Kinect bude zdarma pro všechny majitele zlatého účtu na Xbox Live a spustí se na jaře.

Zmínku si zaslouží také oznámení Fable Coin Golf pro telefony Windows Phone 7. Obsahovat bude především oblíbenou golfovou minihru a možnost převádět si savy mezi touto a plnohodnotnou verzí hry pro Xbox 360.

Microsoft dále oznámil, že vydání remaku Beyond Good & Evil HD bude součástí tzv. cyklu Xbox Live Arcade House Party, který začne 16. února vydáním střílečky Hard Corps Uprising.

Mezi vydanými tituly se objeví především návykové akční RPG Torchlight, své místo tu ovšem mají i hry jako Bejeweled Blitz nebo Full House Poker, který se bude hrát coby klasický poker na Xbox 360 s možností převádět hry a kredity do mobilní verze pro Windows Phone 7.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments