If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Naše budoucnost není v kamenných obchodech, ale v cloudu

Nepočítají snad s krabicovými hrami pro novou konzoli?

Viceprezident Microsoftu Phil Harrison prohlásil, že budoucnost téhle společnosti je v cloudu a nikoli v krabicovém zboží. Řekl to při příležitosti otevření nového herního studia Lift London v hlavním městě Velké Británie. Lift London bude dělat výhradně cloudové tituly, takže se takové prohlášení hodilo, ale Phil Harrison to i rozvedl.

"Když se podíváme do budoucnosti, hry budou zejména v cloudu, poháněné Xboxem, ale přístupné z vícero zařízení. Naše hry nebudou přímo zaměřené na jedno zařízení, budou závislé na cloudu. To je trend, který se bude neustále rozvíjet," řekl.

Prohlásil, že jejich hry budou vypadat skvěle na Xbox 360 s nejlepší možnou grafikou, ale přístupné budou také na Windows Phone, Surface, Windows 8 a na dalších zařízení se SmartGlass.

Podle jeho slov se bude čím dál tím víc opouštět od krabicových her a spíše se bude hrát po připojení na internet. Právě na takový vývoj se bude zaměřovat studio Lift London. "Není to změna, která nastane ihned. V blízké budoucnosti pořád bude mít Microsoft klíčové produkty také krabicově," upozornil. "Ale všechno, co budeme dělat, bude mít spoustu sociálních a dalších věcí závislých na připojení do sítě."

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments