If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft naznačil, že bude možné hrát mezi PC a Xbox One

Multiplayer klávesnice a myš versus gamepad?

Na PC pomalu končí Games For Windows Live, které nahradí Xbox Live a cloudové služby, které vznikly pro Xbox One. Je tedy možné, že by se v jednom multiplayeru mohli sejít hráči na PC a také na nové konzoli od Microsoftu? Phil Spencer to tak trochu naznačil.

Phil Spencer měl rozhovor se serverem AusGamers, kde se ho vyptávali na PC architekturu nové konzole, stejně jako na věci z Windows 8, které bude Xbox One používat.

"Nemůžu prozrazovat nějaké věci, které nejsou oficiální [úsměv]. Ale myslím, že to, o čem mluvíte, dává smysl. Teď máte rozdíly mezi hraním na Windows a na konzolích...," řekl v rozhovoru a nechtěl prozradit příliš mnoho. Pak ale dodal: "V Shadow Run na Xbox 360 jsme pracovali na jedné věci, že PC hráči mohou hrát proti těm na Xboxu, ale neměli jsme s tím příliš úspěch. Hodně jsme se z toho ale naučili."

Propojený ekosystém mezi několika platformami je podle něj budoucnost her, kam míří. Za příklad dává hru Skulls of the Shogun, kterou jste mohli rozehrát na jedné platformě, uložit pozici a pokračovat na jiné.

Tagged With

Comments