If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Oznámení PS4 nezasáhne prodeje Xbox 360

Microsoft ale říká, že oznámení bude důležité pro herní byznys.

Myslíte si, že má Microsoft obavy z toho, co hodlá Sony 20. února oznámit? Že by se snad báli toho, že klesnou prodeje jejich Xbox 360? Kdepak, nemají vůbec žádné obavy, protože moc dobře vědí, že většinoví zákazníci kupující si jejich konzoli nemají nejmenší tušení, že Sony nějakou konferenci, kde hodlají představit PlayStation 4, chystá.

Jon Grimes z britské pobočky Microsoftu řekl: "Ať se 20. února oznámí cokoli, většina britských zákazníků o tom nebude mít tušení."

"Naší prací je neztrácet se v povídání o herním byznysu, ale zajistit, aby zákazníci chodili do obchodů, šli online a užívali si Xbox. Oznámení je důležité pro celý herní byznys, ale je důležité si uvědomit, kdo si dnes kupuje konzole."

Jinými slovy, herní byznys se možná změní, ale většinoví zákazníci konzolí si toho ani nevšimnou.

Podle Jona Grimese je také důležité se nedívat příliš do budoucnosti, ale starat se spíše o současnost. "Dostali jsme se tam, kde jsme tím, že jsme se dívali na současnost a ne na to, co bude za deset let."

Tohle prohlášení je zajímavé zejména v kontextu toho, co nedávno řekl člověk, který stál za Xboxem - nejenže první navrhoval, ale vymyslel dokonce i název.

Nat Brown na svém blogu napsal, že Microsoft žije ve svém naivním světě. Podle jeho slov se Xbox příliš zaměřuje na casual lidi a nedává podle něj prostor třeba nezávislým vývojářům, kteří by si mohli s malým rozpočtem naprogramovat hru a dát ji na Xbox Live bez velkých nákladů. Díky tomu si myslí, že bitvu o místo v obýváku může vyhrát spíše iOS nebo Android, který toto umožňuje.

Tagged With

Comments