If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft hledá designéra dalšího Xboxu

Dle inzerátu jeho vývoj ještě nezačal.

Microsoft se dnes poprvé veřejně zmínil o existenci dalšího Xboxu. Doteď se v rozhovorech jeho zástupci otázkám vyhýbali a říkali, že současný Xbox 360 toho ještě zvládne hodně, nebo že Kinect prodlouží Xboxu 360 život alespoň o pět let (což by mohlo znamenat podporu Microsoftu pro Xbox 360 do roku 2015, přičemž by už tou dobou byl na trhu nový Xbox minimálně rok či dva).

V inzerátech na webu LinkedIn totiž Microsoft hledá zaměstnance na tři pozice - Architekt grafického hardwaru, Senior architekt a inženýr výkonosti pro skupinu architektury Xbox konzole a poslední pozice je Senior inženýr ověřování hardwarového designu.

Přímo v inzerátech se pak mluví o odpovědnosti za "nastavení a dodání další generace konzolové architektury od konceptu až po implementaci". Z inzerátů vyplývá, že minimálně grafická karta není stále vyřešena a často se v nich mluví o konceptech, prvních fázích architektury, apod.

Mohlo by to tedy vypadat, že vývoj dalšího Xboxu ještě není v tak pokročilé fázi, jak bychom mohli očekávat. Na Xboxu 360 začal Microsoft pracovat v roce 2003 a konzole pak vyšla v roce 2005. Pokud by se alespoň přibližně zachoval dvouletý cyklus vývoje, mohl by být nový Xbox představen třeba příští rok a v roce 2013 pak uveden na trh.

Tagged With
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments