If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft představuje Kinect

Natal má název.

Známý pohybový ovladač k X360, dosud jmenovaný jako Project Natal, nyní má finální název - Kinect. Jméno nejprve uteklo skrze reklamy na italském webu, následně jej potvrdil deník USA Today a nakonec i Microsoft na prezentaci dnes časně ráno. Výrobce má toto jméno zaregistrováno jako obchodní známku pro „počítačový software, počítačový hardware a počítačové periferie.“ Microsoft taktéž potvrdil, že se Kinect začne prodávat v listopadu tohoto roku.

Na speciální konferenci věnované pouze Kinectu předvedl Microsoft především jeho hry. Samozřejmě, že nesmí chybět kolekce sportovních titulů s názvem Kinect Sports. Kinect Sports má obsahovat boxing, bowling, chytání míčů při fotbale, stolní tenis, plážový volejbal a sporty na stadionu – běh, skoky a hody. Mezi startovními hrami bude i trénink jógy.

Další hrou budou závodní auta Joyride a taneční Dance Central – na té pracují v MTV Games a pravděpodobně se jedná o onen dříve spekulovaný projekt Harmonixu. Na obrazovce předvádí tanečnník různé pohyby a hráč je musí opakovat. Kinectimals bude hříčka o trénování zvířátek, kterých bude přes dvacet. Vybrat si budete moci mezi lvy, tygry, gepardy a dalšími mazlíčky. Se zvířátky si budete moci hrát a dokonce je i vychovávat. Kinect Adventures bude jakýsi soubor menších hříček, přičemž jednu z nich jsme mohli vidět již před několika dny – rafting s názvem River Rush.

Dále se pro Kinect chystají i hry s postavičkami od Disneyho, nebo ze Star Wars univerza. V případě Star Wars by se mělo jednat o hru, ve které hráč nebude mít možnost volného pohybu, ale bude se účastnit duelů se světelnými meči a Sílou, kterou aktivujete pomocí gest rukou. V traileru byl naznačen duel se samotným Darth Vaderem.

Chybět samozřejmě nebude ani ovládání dashboardu hlasem i pohyby, jak bylo předvedeno již před rokem na loňské E3. Microsoft potvrdil, že na této funkcionalitě se nic nemění – „Kinect vás uvidí, uslyší a pozná.“ Přítomen bude i video chat, který bude využívat kameru Kinectu. Během video chatu lze sdílet fotografie. Deník USA Today prozradil, že pomocí Kinectu půjde ovládat i některé aplikace. Zatím padlo pouze jméno videopůjčovny Netflix.

Jakékoli technické či jiné informace mají být oznámeny až na plnohodnotné xbox konferenci, která se koná dnes v 19:00 našeho času a na Eurogameru vám z ní přineseme přímý přenos. Aaron Greenberg, šéf produktového managementu pro Xbox 360 a Xbox Live konstatoval, že „neděle je o zábavě, pondělí bude o informacích.“ Cena zatím není známa (spekuluje se ale o 189 dolarech), odhalena by měla být dnes večer na stejné konferenci.

Microsoft změnu jména z jednoduchého Natal na složitější Kinect obhajuje ústy Stephena Toulouse (jeden z šéfů Xbox Live) a Aarona Greeberga: „Já taky nadával na Nintendo, když oznámili Wii a podívejte se, kolik se ho prodalo. Je to o tom zážitku.“ Říká Stephen. Dále dodává: „Evokuje to Kinetic a Connection, čímž to ztělesňuje to, čeho je ona technologie schopná, když ji používáte.“

Greenberg nás naopak přesvědčuje, že o Natalu věděl málokdo, tudíž je to jedno: „Je zajímavé, že přes všechno, co jsme pro Natal udělali a přes to, jak jsou z něj lidé nadšení – skutečné povědomí o tom jménu není tak velké, jak si možná myslíte. Myslím, že teď je ten pravý čas. Za prvé se nám to jméno líbí. Za druhé, lidé si uvědomí, že dává smysl. Navíc je velká spousta lidí, která to uvidí poprvé a poprvé zjistí co to je a jak se to jmenuje.“

Tolik zatím oficiálně potvrzené věci. Spekulace ale víří a tvrdí se, že Kinect má být uveden do obchodů přibalen s každým novým (Slim?) Xboxem 360. Obecně se očekává, že cena tohoto bundlu by neměla přeskočit 299 dolarů. Další spekulace mluví o tom, že by se měl Kinect prodávat ve dvou verzích, přičemž ta dražší by měla stát až 189 dolarů. Samotný pohybový ovladač Kinect má údajně stát v přepočtu okolo 4000 Kč. Jedná se ale o pouhé spekulace a nepotvrzené zprávy.

Hry pro Kinect by měly být mnohem levnější, než klasické 60 dolarové novinky. Tvrdí to několik vysoce postavených obchodních řetězců. Prémiové hry pro Kinect by měly stát 29.99 liber (cca 44 dolarů, tzn. něco přes devět set korun). Ostatní hry mohou být levnější. Rodinné hry, které mají předvést možnosti Kinectu naplno, budou prý dodávány v balení společně s Kinectem. Microsoft tuto informaci ale odmítl komentovat.

Na fotky z ranního oficiálního představení se podívejte zde a první tři produktové fotky samotného ovladače zase zde.

Máme tu i rodinný trailer:

Zábava s Kinectem pro celou rodinu

Tagged With

Comments