If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft přiznal chyby při komunikaci o Xbox One

Zvažuje návrat některých zrušených funkcí, za něž už podepsaly petici desítky tisíc lidí.

Po odchodu Dona Mattricka, reorganizaci divizí Microsoftu a jmenování nové šéfky Xboxu, přesně jak se spekulovalo, nastal vhodný čas posypat si popel na hlavu za všechny přešlapy učiněné v minulých měsících v souvislosti s Xbox One.

Této úlohy se zhostil produktový šéf Xbox One Marc Whitten, který v rozhovoru pro IGN přiznal chyby v komunikaci se zákazníky: "Je to jednoduché: Musíme více mluvit a vysvětlovat, aby lidé kompletně a správně porozuměli, o čem je náš systém. Dosud jsme tyto konverzace s hráči nevedli dostatečně hluboko, což pro nás byla velká lekce. Přitom řada lidí je z některých funkcí Xbox One úplně nadšena, takže bychom se měli stydět, že jsme neodvedli dobrou práci v komunikaci, aby všichni pochopili, jakým se ubíráme směrem, na nějž jsem pyšný."

Mezitím podepsalo internetovou petici za návrat zrušených funkcí Xbox One přes 20 tisíc lidí jen za týden. Jak se k ní staví zástupce Microsoftu?

"Když čteme ohlasy k petici, bereme si z nich spoustu ponaučení a uvědomujeme si, že lidé chtějí mít na výběr. Xbox One byl vystavěn jako digitální systém, ale zároveň existují lidé, kteří stále chtějí fyzické disky a i pro ně jsme zavedli offline režim. Čili neustoupili jsme od původní digitální vize Xbox One, jen přidali možnost výběru. A když začneme vše lépe vysvětlovat, mnozí zjistí, že řada vysněných funkcí v konzoli už je," dodal Marc Whitten.

Jednou z těch nejvíce žádaných odstraněných vlastností Xbox One je sdílení her pro rodinu, ačkoli mělo jít využít i pro sdílení s až deseti přáteli. Microsoft prý zvažuje, že jednoho dne to do konzole zavede, protože si to spousta lidí přeje, ale zřejmě až dodatečně po uvedení Xbox One na trh.

Produktový šéf Microsoftu k Family Sharing zatím neurčitě konstatoval: "V tomhle spočívá kouzlo digitálu. Můžete váš produkt neustále vylepšovat i v závislosti na tom, jak ho zákazníci používají. Stejně jako u Xboxu 360 jsme i tentokrát naplno odhodlaní k pravidelnému vylepšování softwaru a celkového zážitku." Na sdílení obsahu s rodinou a přáteli nemají být uplatněny žádné restrikce, kromě licenčních záležitostí jako např. filmy, které spíš záleží na jednotlivých vydavatelích.

Tagged With

Comments