If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft reaguje na negativní ohlasy na první polovinu představování XBOX ONE

Prý to od určité sorty lidí čekali, ale máte si se závěry počkat do E3.

Albert Penello, manažer produktů a plánování z centrály Microsoftu v Redmondu byl hostem podcastu GiantBomb, kde ho redaktor konfrontoval s některými, kulantně řečeno, nepříliš nadšenými názory na XBOX ONE. A světe div se, prohlásil tam něco, co by nepochybně neprošlo přes standardní schvalovací mechanismy PR oddělení, protože se to svou upřímností může snadno obrátit proti firmě. Ale co je jednou vyřčeno a zaznamenáno v podcastu, to už prostě nevrátíte, ač toho můžete později litovat sebevíc. Naštěstí pro dotyčného i pro Microsoft, tento výrok dost pravděpodobně v současné záplavě dodatečných informací zapadne.

"Tohle byla konference, která se E3 lidem obvykle nelíbí. Nicméně rozhodli jsme se ji takto uchopit a vše rozdělit do dvou částí, abychom [za pár týdnů] na další E3 konferenci měli volné ruce pro věnování se hlavně hrám," odpověděl zástupce Microsoftu v debatě s Jeffem Greenem.

Jak dodal, prý dopředu tušili, že včerejší první konference o XBOX ONE vyvolá velmi nespokojené reakce od určité sorty lidí. "Ale když se nad tím zamyslíte, asi se jim nedalo zabránit, protože ať něco občas uděláte jakkoli, vždy se najde někdo, kdo bude brblat."

Microsoft se prý záměrně rozhodl, že v již proběhlé první polovině představování XBOX ONE bude mluvit hlavně o jeho aspiraci, o celkové vizi konzole, o jejím názvu či o hardware (viz LIVEBLOG se záznamem videopřenosu či TÉMA). Nyní, když už má všechny ty "povinné" základy za sebou, může příště přistoupit k jiným oblastem, které prý mají více oslovit koncové hráče, ať už jde o hry nebo jednotlivé schopnosti konzole. Proto by možná bylo po včerejšku zbrklé vyvozovat předčasné závěry, protože zatím jsme jen v přestávce po prvním poločase.

Tagged With

Comments