Skip to main content

Microsoft se obhajuje, proč neměl na The Game Awards ani ň

+ sestřih z xboxových her.

Na jedné straně zaznívají oceňující hlasy, jak xboxový prezident Phil Spencer po akci se skleničkou v ruce klábosil s náhodnými hráči a lidmi v baru nedalekého hotelu až dlouho do noci. Nebo jak bezvadně si pokaždé o hrách pokecá s legendou jménem Shuhei Yoshida ze Sony. Na straně druhé tady však je značné zklamání z toho, že Microsoft nepřivezl do Los Angeles na akci The Game Awards 2022 ani ň.

Marketingový šéf Aaron Greenberg se pak neudržel a k četné kritice se na Twitteru vyjádřil následovně:

"Máme toho hodně k ukázání a nadcházející rok 2023 bude pro Xbox hodně vzrušující. Chápu, že jste nedočkaví a rádi byste toho viděli více. Ale důležité je vždy načasování. Nemusíte se bát, nebude to už dlouho trvat a zjistíte, co kutíme".

Souběžně se vyrojily spekulace, že na začátek 2023 se snad má chystat nějaká velkolepá akce Microsoftu, kde by své hry konečně odprezentoval. Prý by mohlo jít o něco jako X06 v Barceloně...

Celkově se zdá, že Microsoft se spíš soustředí na boj s úřady ohledně akvizice Activision Blizzard než na vývoj, včasné dodělání her a jejich demonstraci. Na akci byl jen malý sestřih z xboxových her, co už vyšly (včetně Flight Simulatoru s již deseti miliony pilotů) nebo jsou v přípravě:

Oproti tomu Sony na TGA2022 měla velké zastoupení - Forspoken, Death Stranding 2, Final Fantasy 16 či PC konverze The Last of Us 1 Remake nebo Returnal.

Read this next