Skip to main content

Microsoft se přihlásil k vlastnictví uniklého dokumentu o X720

Česká republika je zase jednou slavná.

Když se o minulém víkendu na internetu objevil rozsáhlý, padesátišestistránkový dokument o budoucí vizi rozvoje Xboxu, napsala o tom většina webů ve světě. Byť mnozí zpochybňovali relevanci informací vzhledem k datování souboru již na srpen 2010, takže spousta se toho mezitím za ty dva roky mohla změnit.

Český Ihned.cz, webová odnož Hospodářských novin, šel tehdy trochu dál, když umístil kopii onoho powerpointového souboru na svůj lokální server. Asi to neměl dělat, protože si tím pro sebe přivodil potíže. Na druhou stranu ostatní mohou být rádi, protože nebýt toho, asi by se nevyvolala protiakce ze strany Microsoftu.

Hned v pondělí se totiž iHned.cz ozval Alan Radford, internetový vyšetřovatel zastupující Microsoft (jeden z mnoha), s žádostí o okamžité odstranění souboru kvůli jeho nelegálnímu šíření. Zajmavé je, že Microsoft se ohání držením práv na tento plán pro Xbox 720, čímž de facto potvrdil jeho pravost (ale už ne to, že obsah je jeho dodnes platný).

Ovšem klidně může jít o pouhou horlivost nebo chcete-li přehnanou agilnost ze strany zastupitele Microsoftu, aby vykázal nějakou činnost nebo měl co fakturovat, jednajícího bez příkazu shora, což asi nezjistíme. Na komentář od editora iHned, Otakar Schöna, čekáme (momentálně se nachází v letadle na pracovní cestě do San Francisca). Zatím nejsou zprávy o tom, že by Microsoft kontaktoval v této věci i některé jiné médium ve světě.

V uniklém dokumentu, který zmiňoval i realizovanou technologii SmartGlass, se psalo o příchodu nového Xboxu v roce 2013, vybavení Blu-Ray mechanikou, novou generací Kinectu, nativním 3D výstupu/brýlých, multitaskingu a dalších věcech, které jsou dopředu snadno uhodnutelné nebo kontinuálně unikají už několik let - více o nich zde.

Oficiální komentář zaslaný Microsoftem kolegům z britského Eurogameru začátkem týdne, stále obehrává tu samou písničku: "O budoucnosti naší platformy přemýšlíme neustále a až budeme mít něco, s čím se můžeme s vámi podělit, dáme určitě vědět. Zatím jsme našli nové způsoby, jak prodloužit životnost X360, např. pohybovým ovladačem, novými partnery či novým dashboardem".

Read this next