If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft se vyjádřil k ceně Xbox One Scorpio

Zase o něco chytřejší.

Zatímco analytici doporučují Microsoftu, ať si s uvedením konzole pospíší, aby udržel krok s PlayStation 4 Pro, toho to nijak nevzrušuje. Jede si dál svou politiku, kdy se čas od času k něčemu neurčitě vyžvýkne, aby rozčeřil stojaté vody, ale tím to zatím končí.

Na přetřes tak přišla cena, což je vzhledem k nadupaným vnitřnostem ožehavá otázka, která patrně rozhodne o bytí či nebytí.

"Chceme, aby Xbox One Scorpio bylo na cenové hranici konzolí. Neradi bychom soupeřili s cenovkami nabušených stolních počítačů," prohlásil nyní Phil Spencer pro AusGamers.

Jak tomu rozumět? Asi tak, že to bude někde kolem nějakých čtyř, maximálně pěti stovek dolarů, kolik obvykle nové konzole stávají, namísto blížení se tisícovce dolarů.

Xboxový šéf dodal, že novou konzoli navrhli tak, aby byla řádně vybalancovaná mezi propustností paměti a výkonem grafického čipu, přičemž aby současně dokázala zůstat na cenové hranici běžných konzolí.

Microsoft se ostatně s naceňováním konzolí už jednou spálil, když původní Xbox One stál svého času o sto dolarů více než PS4, což mu dost uškodilo.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments