If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft se vyjádřil k PC verzi Halo 4

"Neustále zkoumáme, jak sérii rozšířit, ale..."

Pro americká média bylo včerejší vydání Halo 4 (recenze, 9/10) nejvýznamnější událostí podzimu, i kvůli vysokému zastoupení Xboxu 360 v tamních domácnostech a masivní tlačence ze strany Microsoftu. V rámci redakčního zadání "vyrchlit co nejvíce článků o Halo 4" tak došlo i na některá témata, kterými by se běžně nikdo nezabýval, ale tentokrát se hodila.

Jedním takovým okruhem byla potenciální konverze Halo 4 pro osobní počítače, o které se mlhavě spekulovalo již několikrát podle nepříliš pravděpodobných indicií. A oficiální vyjádření Microsoftu na toto téma je jak vystřižené z učebnice PR.

"Halo 4 bylo ušito na míru Xboxu 360. Přestože neustále zkoumáme nové cesty, jak sérii rozšířit a sdílet ji s co nejvíce fanoušky, momentálně nemáme žádné plány pro převedení Halo 4 na PC."

Mluvčí Microsoftu tím notoval výkonnému producentovi, který pro CVG prohlásil, že značku Halo hodlají dále rozvíjet a posouvat vpřed prostřednictvím jiných žánrů, médií a distribucí, pokud naleznou vhodný způsob, jak to učinit. Podle něj stále existují části příběhu, které by bylo zajímavé odvyprávět jinými způsoby než formou first-person střílečky. Stačí vzpomenout na realtime strategii Halo Wars, která se však příliš neujala a na její pokračování by si nikdo nevsadil.

Halo 4 se od včerejška prodává i v České republice, například na Xzone za 1299 Kč s DLC bonusy.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments