If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: SteamOS sledujeme se zájmem

Mají dalšího konkurenta v boji o opanování obýváku.

Přítomnost Phila Harrisona na londýnském EG Expo využili naši britští kolegové v položení mu otázky, co vlastně jeden z šéfů evropské herní divize Microsoftu říká na pondělní ohlášení operačního systému SteamOS od Valve, který by jim mohl docela zatopit, pokud by ho někteří vývojáři v budoucnu začali upřednostňovat na úkor Windows.

"Je to ještě moc čerstvá záležitost, takže teprve studujeme všechny zveřejněné informace. Ale Valve je obdivuhodná společnost a samozřejmě budeme se zájmem a bedlivě sledovat, co se SteamOS podniknou," odpověděl v rozsáhlém rozhovoru, který se zaobíral i mnoha jinými tématy.

Podle názoru Harrisona byl úpadek herních konzolí vyhlášen předčasně, když se nyní ukazuje, že všichni spolu svádějí souboj o opanování obývacího pokoje. Ten bývá osazen výkonným zvukovým systémem a velkou televizí, což umožňuje velmi intenzivní herní zážitky. Pro zástupce Microsoftu je v tomto směru jasnou volbou pochopitelně Xbox One, ale konkurenci považuje za přínosnou.

Ze SteamOS mezitím vyjadřují neskrývané nadšení některé persóny, např. tvůrce Minecraftu, který je znám svým odporem vůči nejnovějšímu systému Microsoftu: "Valve zachraňují celý herní svět... Báječná novinka, protože Windows 8 mě vždy děsily."

Tagged With

Comments