If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft uvažuje o přenosném Xboxu

Chtějí vytvořit konkurenci pro PSP?

Shane Kim, viceprezident strategického a obchodního vývoje v Microsoftu, se nechal slyšet, že společnost uvažuje o tom, že by rádi vstoupili do oblasti handheldů se svým přenosným Xboxem.

"Pro nás je to jen otázkou 'kdy'," řekl Shane Kim. "Kdybychom se totiž teď hned hnali do oblasti mobilů a handheldů, neměli bychom čas ani zdroje na vývoj takových věcí, jako je Project Natal."

Říká, že teď se sice zaměřují na hardware pro zábavu do obýváku, ale už mají další plány do budoucna. "V Xbox Live už se počítá i s jinými platformami, než je domácí konzole nebo Natal."

Podle něj si v Microsoftu moc dobře uvědomují, že lidé nechtějí být se svými herními zařízeními omezeni jen na jedno konkrétní místo. Proto uvažují i o jiných platformách, které by začali vyvíjet.

"Další otázkou je, jak do tohoto segmentu trhu vstoupit. Vytvoříme své vlastní zařízení? Svůj vlastní telefon nebo handheld? Na to musíme získat odpověď. Zda pokračovat v trendu, který jsme nastavili vývojem Windows Mobile [pozn. red – tedy že vyvíjejí pouze software, který pak využívají výrobci hardware], nebo se vydat vlastní cestou."

Znamená to tedy, že se někdy v budoucnu můžeme dočkat konkurence iPhone a PSP přímo od Microsoftu?

Tagged With

Comments