If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft varuje Valve od vstupu do segmentu konzolí

Bude to prý pro ně hodně těžké.

Tento týden se nemluví téměř o ničem jiném než o Steam Boxu, ačkoli nejde o nic jiného než o zmenšenou verzi počítače. Ale tak nějak se to všeobecně interpretuje jako fakt, že Valve prostě vstupuje do konzolového boje. Ostatně, jejich PC krabička s předinstalovaným Steamem a poháněná Linuxem se bude prodávat vedle konzolí Sony, Microsoftu a Nintenda.

Phil Harrison z Microsoft Studios, který dříve pracoval také pro Playstation divizi Sony, se ale rozhodl Valve a další společnosti hodlající vstoupit do konzolové války veřejně varovat.

"Vstup do hardwarového byznysu je opravdu těžký," řekl. "Musíte mít obrovskou odvahu a mít spoustu peněz a finanční rozvahu."

Podle jeho slov se prosadí jen velmi málo takových pokusů. "Musí být úspěšné v malém měřítku. Je opravdová rarita, aby se nějaký hardware opravdu rozšířil a tím myslím prodeje do desítek a stovek milionů kusů. Je jen velmi málo společností, co něco takového dokážou."

Podle něj nejde jen o to mít známou značku a zkušenosti se softwarem. "Musíte mít distribuční model, výrobní kapacity a všechny ty ostatní věci. Aby něco takového fungovalo, je potřeba mít k dispozici tisíce lidí."

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles