Skip to main content

Microsoft víceméně potvrdil existenci nového Xboxu

Už hledají lidi na next-gen Xbox dokonce i oni.

Pokud pořád nevěříte, že by mohl Microsoft v létě na E3 oznámit Xbox nové generace, ačkoli na něj začínají připravovat hry všichni velcí herní vydavatelé, tohle bude asi nejpřesvědčivější potvrzení. Microsoft publikoval několik inzerátů, kde se o "next-gen Xboxu" přímo mluví.

Na Microsoft.com se objevily dva pracovní inzeráty, ve kterých byla zmínka o "Xboxu nové generace". Je to jen pár měsíců poté, co několika zaměstnanců Microsoftu zoufale mazalo ze svých LinkedIn životopisů jakékoli zmínky o Xboxu nové generace, když se na to přišlo v médiích.

V prvním inzerátu, který už je ze stránek sundaný, hledali softwarového inženýra, který by měl pracovat ze střediska Microsoftu v Redmondu. "Připojte se do našeho týmu, jehož úkolem je udělat revoluci v audiu pro novou generaci Xboxu," stálo v inzerátu.

Možná ještě zajímavější byl druhý inzerát, který sháněl člověka do Turn 10, vývojářského studia stojícího za Forza Motorsport sérií. Studio hledá uměleckého režiséra animací, který "by měl pracovat na našich hrách nové generace".

Minulý měsíc se jeden designér z Cryteku na Twitteru zmínil o tom, že Microsoft už svůj Xbox 720 představoval v Londýně vybraným vývojářům (pak svůj Tweet rychle smazal).

Read this next