If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ve Francii předčasně uteklo Halo 3 ODST

Microsoft chtěl blokovat účty, teď už ne.

Není tomu tak dávno, co se v jednom francouzském obchodě objevilo v prodeji několik kopií hry Halo: ODST, která by měla jít oficiálně do prodeje až příští měsíc. Bylo z toho velké (H)halo a reagovat musel i Microsoft. "Zkoumáme únik v našem distribučním procesu," řekl tiskový mluvčí. "Sledujeme Live účty, ze kterých je patrné, kteří lidé získali Halo: ODST dříve a učiníme jisté kroky proti těmto lidem, kteří si kopii hry pořídili nelegálně."

Problém byl, že lidé, kteří si hru u francouzského prodejce koupili, si jí vlastně pořídili legálně. Mají opravdu originální hru, kterou vydal Microsoft. Jejich vina nebyla, že se někdo ve Francii rozhodl prodávat hru o téměř měsíc dříve, než měl. Na francouzské verzi oficiálních stránek Microsoftu se dokonce objevilo, že ten, kdo bude Halo: ODST hrát dříve, bude mít Live účet zablokovaný.

Před pár hodinami se k celé kauze nakonec vyjádřil i Stephen Toulouse, který má na starosti bezpečnost Xbox Live a ten prohlásil, že každý, kdo si hru opravdu koupil, se o svůj Live účet nemusí bát. Takže pár Francouzů prostě mělo štěstí. Přejme jim to. U nás hra Halo 3 ODST oficiálně vyjde 23. září.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles