If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft zase bude dělat náročné PC hry

Přizpůsobí se však novým trendům trhu.

Když Microsoft oznámil nové Age of Empires: Online, které ovšem nebude zase tak náročné, spoustě hardcore hráčů se nelíbí, že PC platforma a její hry už přestávají posouvat hranice v grafice. Prostě se jim nelíbí, že už není třeba každé dva roky kupovat kompletně nový hardware. Pokud patříte také k téhle sortě šílenců, máme pro vás dobrou zprávu. Microsoft je chce také uspokojit a zaměří se i na plnohodnotné PC hry.

Dave Luehmann, generální ředitel Microsoft Game Studios, prozradil VG247, že připravují hry, které "budou takové chování podporovat". Tím myslí, že na ty hry budete potřebovat pořádný hardware.

"Máme jiné produkty a mám na mysli zejména jeden zatím neoznámený, který bude takové chování hráčů podporovat," řekl nedávno v Německu. Podle něj chtějí uspokojit všechny možné skupiny hráčů, včetně opravdových hardcore PC hráčů. Podle něj však skončila éra, kdy se nějaká velká hra dělala několik let a pak pro ní vyšel datadisk. Ty časy jsou prý pryč, současné trendy jsou jiné a nová politika Microsoftu se na to právě adaptuje.

Na gamescomu Microsoft oznámil první z řady PC her. Kromě Age of Empires: Online a Microsoft Flight Simulator ale máme čekat řadu dalších oznámení. Microsoft to prý se zaměřením na PC platformu myslí opravdu vážně. Věrný hardcore hráčům chce zůstat i na Xbox Live.

Tagged With

Comments