If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft zveřejnil, za kolik se bude prodávat ovladač a další věci k Xbox One

Gamepad bude dražší než k Xbox 360.

Microsoft na svém oficiálním Microsoft Store odhalil ceny externích zařízení k Xbox One. Zatím jsou ale známy pouze americké ceny. Ty české se budou samozřejmě lišit, ale alespoň pro orientaci.

Ovladač k Xbox One se bude prodávat za 60 dolarů, což je o 10 dolarů více, než za kolik se prodává ovladač k Xbox 360. V přepočtu je to nějakých 1170 Kč.

Pokud bychom chtěli odhadnout českou cenu, můžeme vzít ovladač k Xbox 360. V USA se prodává za 50 dolarů, což je v přepočtu 974 Kč. U nás ho lze zakoupit za cenu 1030 Kč. Čili cena je zhruba o 5,5 procent vyšší. Je tedy možné, že se u nás bude Xbox One ovladač prodávat za cenu okolo 1200 - 1300 Kč.

Ve Store ocenili také cenu headsetu, který není (na rozdíl od PS4) v balení s konzolí. Ten bude stát 25 dolarů, v přepočtu 490 Kč. Headset z Xbox 360 vám fungovat s Xbox One nebude, ale Microsoft už dříve řekl, že budou prodávat také adaptéry, které vám umožní používat jakýkoli headset, který si zvolíte.

Nacenili také Play and Charge Kit, který vám umožňuje vyměnit tužkové baterie v ovladači za nabíjecí akumulátor a nabíjet přes kabel třeba i při hraní. Ten bude stát také 25 dolarů.

Tagged With

Comments