If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Midway ve stále větších potížích

Dochází k dalšímu zavírání studií.

Společnost Midway, která čelí bankrotu, bude zase zavírat. Jde o dvě studia, která nebyla v hledáčku Warner Bros., co nedávno Midway nabídli sumu 33 milionů USD za odkup většiny jejich akvizic. Řeč je o týmu v americkém San Diegu, resp. anglickém Newcastlu, kde musí urychleně - do 14 dnů - najít kupce či investora, jinak zkrátka skončí.

V případě Newcastlu by šel k ledu i dosud blíže nepředstavený projekt pracovně nazvaný Necessary Force, akční hra odehrávající se v otevřeném světě a běžící na Unreal enginu.

Šéf pobočky v Newcastlu - Craig Duncan, přitom řekl: "Asi to bude znít jako nějaké fotbalové klišé, ale tohle studio má opravdu výborný tým a byl by výsměch jej zrušit". Na dané téma se ale sluší zmínit, že navzdory téhle sebechvále z produkce firmy Midway v posledních letech nic významného opravdu nevzešlo.

Nicméně právě výše uvedená hra Necessary Force, která byla představena za zavřenými dveřmi na E3, údajně sklidila pochvalnou kritiku a zájem třetích stran. Což by spolu s proklamovaným Duncanovým úsilím studio stůj co stůj zachovat a urychleně nalézt řešení, snad mohlo vést i ke kýženému úspěchu.

Comments